burmistrzWitam Państwa serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce, poprzez którą chcemy przybliżyć uroki naszej małej ojczyzny.

Ziemia Daleszycka to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, a jej największym atutem jest nieskażona niczym przyroda. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody, wycieczek szkolnych, zajęć terenowych, a także wycieczek rodzinnych.

Gmina Daleszyce to idealne miejsce dla różnych form wypoczynku: dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, miłośników sztuk plastycznych, dla których nie brakuje inspirujących plenerów malarskich. Na osoby preferujące sporty ekstremalne czeka w Borkowie Adventure Park. Również w Borkowie w upalne dni, na czystej plaży zażywać można kąpieli słonecznych i chłodzić się w strzeżonym przez ratowników akwenie wodnym, zaś zimą w pobliskim Niestachowie czeka przystosowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców stok narciarski. Liczne imprezy kulturalne i żywe miejscowe tradycje zapewnią Państwu moc niezapomnianych wrażeń.

Ten właśnie trend chcemy wykorzystać stawiając na rozwój turystyki. Do daleszyckiej krainy zapraszają właściciele zajazdów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych na wszelkiego rodzaju eventy, szkolenia czy konferencje zaś wiejskim jadłem, wypoczynkiem w siodle czy możliwością uczestniczenia w gospodarskim obrządku kuszą właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Gmina Daleszyce za względu na wspaniałą przyrodę, niezwykłe walory urbanistyczne, dobrą infrastrukturę techniczną i bliską komunikację z miastem Kielce jest idealnym miejscem dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego. Zapraszam wszystkich inwestorów do budowania tu swoich domów i stałego osiedlania się na naszej pięknej Ziemi Daleszyckiej.


/-/ Dariusz Meresiński
Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

Gmina w obiektywie

BUDOWA PRZYDOMOWYCH BIOLOGICZNYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W GMINIE DALESZYCE

Gmina Daleszyce w latach 2014 – 2015 roku wybudowała 124 szt. przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w miejscowościach: Daleszyce (dotyczy ul. Głowackiego, Ławy, Za Ścięgnami) – 5 szt., Niwy – 109 szt., Szczecno – Kocieczyn – 10 szt. w ramach przedsięwzięcia pn. „Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w Gminie Daleszyce" współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Całkowity koszt inwestycji: 1.890.620,46 zł, w tym wartość: dotacji – 850.799,21 zł; pożyczki – 850.799,21; środki własne – 189.062,04 zł.

W przypadku powstania awarii na PBOŚ Użytkownicy urządzenia mogą dokonać zgłoszenia o jej powstaniu do Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce w formach:

- telefonicznej pod numerem (41) 317 – 16 – 94 wew. 106 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, oraz do Wykonawcy tel. 515 – 257 – 221

- pisemnej na adres: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, plac Staszica 9, 26 – 021 Daleszyce

- e – mail pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


Dzisiaj jest: 28 lutego 2021 Imieniny: Makary, Prokop, Hilary

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12461358