Aktualności PAP Samorząd

Mała Miss ze ... Słopca

We wtorek w Galerii Echo w Kielcach wybraliśmy Małą Miss i Małego Mistera Ziemi Świętokrzyskiej 2012. Dzieci przełamały tremę i pokazały swoje talenty.
- Fajnie jest być Małą Miss. Najfajniejsza jest korona – zdradziła Karolinka Pacak, ubiegłoroczna zdobywczyni tego tytułu. We wtorek przekazała cenne trofeum swojej następczyni. Wybraliśmy także Małego Mistera. Tytuły powędrowały do Amelii Dziadowicz i Kryspina Idzika.
Trwająca prawie dwa miesiące zabawa we wtorek dobiegła końca. Podczas imprezy w Galerii Echo mogliśmy osobiście poznać małych finalistów. Niestety nie wszyscy mogli dojechać. Choroba uniemożliwiła przybycie Julii Nowek, Mateuszowi Jamrozowi i Kacprowi Pająkowi.

ŚPIEWAJĄCY POKAZ

Ci, którzy dotarli, najpierw zaprezentowali się na scenie, a następnie wzięli udział w konkursie talentów. Dziewczynki chętnie sięgały po piosenki. Wyjątkowo trudne zadanie miała sześcioletnia Patrycja Marciniec, która jako pierwsza wystąpiła w tej części pokazu. Wprawdzie na początku bardzo cicho śpiewała "Zuzia, lalka nie duża…”, ale wraz z kolejnymi zwrotkami nabierała pewności siebie. O Zuzi śpiewała też Zosia Mrozowska z Opatowa. Miała nawet ze sobą lalę o takim imieniu. Potem pojawiły się piosenki zimowe i o babci.

Dużą popularnością cieszyły się wierszyki. Julia Skowron pięknie wyrecytowała utwór o sobie samej. Zdradziła, że jego autorem jest wujek Grzesiek. I tak twórczość wujka konkurowała między innymi z poezją Jana Brzechwy.

Dziewczynki pokazały także, że potrafią tańczyć. W tanecznym show z własną choreografią zaprezentowała się sześcioletnia Oliwia Korkowska ze Stąporkowa. Zatańczyła do prawdziwego hitu – piosenki "Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.

TALENTY I ZAINTERESOWANIA

Zresztą ten utwór jeszcze dwa razy został wykorzystany. Po swojemu wykonali go najpierw w wersji skróconej Maksymilian Woźniak, a potem w normalnej – Patryk Pałosz. Chłopcy chętnie śpiewali, ale też ochoczo recytowali. Wszystkich zaskoczył Bartosz Skowron, który wyszedł na scenie w kimonie. Wszyscy liczyli na pokaz karate, gdy tymczasem usłyszeli wierszyk. Dopiero poproszony przez prowadzącego, zaprezentował kilka chwytów.

Patrząc na scenę można się było też przekonać, czym najbardziej lubią się bawić mali kandydaci, Trzyletni Marek Szymański przyniósł ze sobą kolekcję pociągów z serii "Tomek i Przyjaciele”, a jego rówieśnik Igor Piżuch przygotował popis możliwości swojego małego samochodu wyścigowego.
Czasami nieoceniona okazywała się pomoc rodziców. Filipek Borowiec wstydził się zaśpiewać piosenkę. Kiedy jednak na scenie pojawiła się mama, usłyszeliśmy utwór o Strażaku Samie.
Z tremą nierówną walkę stoczył Kryspin Idzik. Miał zatańczyć do piosenki Smerfów, przebrany za niebieskiego bohatera, ale zamiast układu tanecznego, publiczność zobaczyła… łzy. Kryspin nie chciał tańczyć. Na sam koniec dostał jeszcze jedną szansę. Bez stroju bajkowego stwora, dał radę.


TRUDNY WYBÓR

Konkurs talentów był szczególnie ważny dla jurorów, którzy w czasie zabawy musieli wybrać swoich faworytów. Nie było łatwo.

- To bardzo trudne zadanie – przyznała Kasia Lasek, Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2012. – Każde dziecko jest inne, prezentuje się w inny sposób, ma inną charyzmę i ciężko było dokonać wyboru.
Te opinię podzielił Wojciech Ostrowski, prezes Pływalni Koral w Morawicy.
- Występ każdego dziecka miał zupełnie inny charakter. Bardzo podobała mi się prezentacja dzieci. Dla mnie największe znaczenia miało to, czy dziecko przełamało swoją nieśmiałość – podkreślił Wojciech Ostrowski. – Nawet nam dorosłym trudno jest wyjść na scenę i publicznie wystąpić, dlatego jestem dla tych dzieci pełen podziwu.

ZWYCIĘZCY

Ostatecznie, punkty z drugiego etapu głosowania SMS i jury po połowie, przesądziły o podziale tytułów. Małą Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2012 została Amelia Dziadowcz ze Słopca. Tytuł I Małej Wicemiss trafił do Julii Stęplowskiej z Bławatkowa, zaś II Małej Wicemiss do Patrycji Marciniec z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Wśród chłopców tytuły rozłożyły się następująco: Małym Misterem został Kryspin Idzik z Rakowa, I Małym Wicemisterem – Marek Szymański z Oksy, a II Małym Wicemisterem – Igor Nagrabia z Chęcin. Swoich laureatów wybrało też Radio Fama. Tytuł Małej Miss Radia Fama trafił do Natalii Pedrycz z Bęczkowa, a Małego Mistera Radia Fama do Bartosza Skowrona z Kielc. Gratulujemy!

Zabawę poprowadzili: Ola Gronek i Marcin Jakóbczyk. Zabawę swoimi występami uświetnili młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Cha-Cha Aleksandry i Włodzimierza Zinin z Kielc. Zajęcia z dziećmi poprowadziły animatorki z bawialni "Raj Urwisa”.

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego