Aktualności PAP Samorząd

Uczennice gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach laureatkami konkursu „GEO –Geniusz”

6 czerwca 2016 w Centrum Geoedukacji w Kielcach odbył się finał czwartej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „GEO-Geniusz", do którego zakwalifikowało się 50 uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji. Miło nam poinformować, że laureatkami Konkursu zostały uczennice daleszyckiego gimnazjum - Katarzyna Wróblewska oraz Katarzyna Piwońska.

O przyznaniu tytułu GEO-Geniusza także rozstrzygał test składający się z 30 pytań zamkniętych, z czterema wariantami odpowiedzi. Pytania konkursowe dotyczyły najważniejszych osobliwości geologicznych regionu. Tuż po jego zakończeniu, w czasie weryfikacji odpowiedzi, finaliści wraz z opiekunami wysłuchali prelekcji przyrodniczej, wygłoszonej przez pracownika Geoparku Kielce – Bartosza Piwowarskiego, na temat powstającego Kieleckiego Ogrodu Botanicznego.

Po zakończeniu sprawdzania testów finałowych, wyniki pokazały, że stawka jest niezwykle wyrównana, a finaliści prezentują niezwykle wysoki poziom wiedzy geologicznej. GEO-Geniuszem roku 2016 – laureatką I miejsca została Katarzyna Wróblewska z klasy III b. Na podium znalazła się także Katarzyna Piwońska z klasy II d zajmując miejsce II.

Wszyscy finaliści Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe („próbniki" skał świętokrzyskich oraz wydawnictwa geologiczne Geoparku Kielce). Do rąk zwyciężczyni trafił tablet. Drugie miejsce uhonorowano teleskopem astronomicznym, a trzecie - lornetką.

Sukces uczniów to także sukces nauczycieli przygotowujących młodzież do Konkursu, dlatego organizatorzy nie zapomnieli docenić również ich pracy, przygotowując dla nich drobne upominki, w postaci wydawnictw geologicznych Geoparku Kielce. Opiekunka laureatek z naszego gimnazjum - Anna Chrapkiewicz, otrzymała dodatkowo pomoce dydaktyczne, w postaci skrzynek zawierających reprezentatywne skały świętokrzyskie.


Dzisiaj jest: 17 lutego 2020 Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

wybory-prezydenta-logo

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11919010