Aktualności PAP Samorząd

Strażackie ćwiczenia bojowe

W niedzielę, 11 września strażacy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Daleszyce sprawdzili swoją gotowość do akcji ratowniczo-gaśniczych podczas pierwszych gminnych ćwiczeń bojowych zorganizowanych przez Zarząd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Daleszycach.

W ramach przeprowadzonych operacji zasymulowane zostały dwa zdarzenia, wymagające akcji ratowniczej strażaków tj. pożar lasu w obrębie 2 ha na terenie Leśnictwa Sieraków oraz zaplecza kuchennego w Domu Seniora Zielone Niwy wraz z ewakuacją mieszkańców placówki.

Pierwszą akcją dowodził Naczelnik Jednostki OSP Niestachów Rafał Scendo (przystąpiły do niej jednostki OSP z Niestachowa, Smykowa, Cisowa, Mójczy i Szczecna), drugą Norbert Wojciechowski Prezes Jednostki OSP z Daleszyc (z zadaniem zmierzyli się strażacy z Daleszyc, Sukowa i Komórek).

- To była bardzo wymagająca akcja. Ewakuowano 39 osób, w tym osoby niepełnosprawne, które nie opuściłyby budynku o własnych siłach. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi w takich sytuacjach przepisami BHP, strażacy działali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, co stanowiło kolejne utrudnienie. Ale nasi druhowie stanęli na wysokości zadania – podkreślił Szczepan Furmanek Komendant Gminny Związku OSP RP w Daleszycach.

Zmagania strażaków obserwował Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński

- Takie ćwiczenia zorganizowane zostały po raz pierwszy w naszej gminie. Podczas akcji sprawdziliśmy umiejętności koordynacji działań strażaków, przygotowanie techniczne i logistyczne do akcji ratowniczo-gaśniczych, które jak było widać przebiegły poprawnie. Mieszkańcy gminy mogą więc czuć się bezpiecznie – podsumował Burmistrz


Dzisiaj jest: 17 listopada 2019 Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11793057