Aktualności PAP Samorząd

Uczniowie z SP Niestachów byli na „Białej Szkole”

Od 20 do 26 lutego grupa 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wraz z panią dyrektor Elżbietą Kasperek oraz wychowawczyniami klas IV-VI Dagmarą Spółczyńską, Agatą Nogaj i Ewą Bakalarską przebywała na „Białej Szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. W czasie pobytu dzieci zwiedzały uzdrowisko, miały okazję spróbować wód mineralnych: Tytusa, Celestyny i Klaudii oraz poznać historię i walory lecznicze miejscowości.

Program „Białej Szkoły” był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie odwiedzili m.in. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej połączonej z prezentacją multimedialną, podziwiali kolekcję lamp naftowych, spacerowali szlakiem kopanek (szybów naftowych). Zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno, w którym uczestniczyli w zajęciach produkcji szkła przy piecu hutniczym, poznali techniki malowania, grawerowania i ozdabiania szkła. Podczas zajęć samodzielnie wykonali własną pracę na szkle, która była miłą pamiątką z Krosna.

Poznawali florę i faunę w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej, zwiedzali Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, odwiedzili XIX-wieczną szkołę, w której uczyli się kaligrafii. Dowiedzieli się, że dawniej za złe zachowanie groziły kary cielesne, np. klęczenie na grochu czy bicie po rękach. Wizyta w kościele św. Jana w Dukli i w Muzeum Misyjnym Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym na długo pozostaną w naszej pamięci. Wieczorami w świetlicy odbywały się konkursy i zabawy.

Uczniowie uczestniczyli w balu przebierańców, konkursie fryzur, popisywali się zdolnościami wokalnymi podczas konkursu karaoke, nauczyli się wielu piosenek związanych z Rymanowem. Wciągu całego tygodnia miło i przyjemnie spędzali czas w swoim gronie, budując właściwe relacje z rówieśnikami, uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, empatii i współpracy. Uczestnicy „Białej Szkoły” podnieśli swoją samoocenę, uwierzyli we własne możliwości, zdolności i talent, dzięki organizowanym konkursom i występom. Pobyt w Rymanowie-Zdroju był dla wszystkich wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

Agata Nogaj
SP Niestachów


Dzisiaj jest: 24 czerwca 2017 Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

odpady2013

Odnawialne Źródła Energii (OZE)

oze

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
500+ Informacje, wnioski

500

 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

Gimnazjum logo

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Statystyki odwiedzin

10833823