Aktualności PAP Samorząd

„Per aspera ad astra”, czyli o sukcesie gimnazjalistów i nauczycieli

 

„Przez trudy do gwiazd" – tak można powiedzieć o sukcesach gimnazjalistów, którzy rozwijając swoje pasje i zainteresowania, uczestniczą w szkolnych i pozaszkolnych konkursach przedmiotowych. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe, to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich startują gimnazjaliści. Ich celem jest wspieranie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, motywowanie do dalszego rozwoju. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku szkolnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach może być dumne z efektów osiągniętych przez swoich wychowanków. Dzięki swojej ciężkiej pracy, pomocy nauczycieli oraz wiedzy zaszli oni naprawdę daleko.

W bieżącym roku szkolnym, po laur zwycięstwa na etapie wojewódzkim, sięgnęło siedmioro naszych gimnazjalistów, którzy zostali laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Tytułów jest jednak 8, bo w gronie tych wyjątkowych młodych ludzi znaleźli się tacy, którzy sukces odnieśli w kilkukrotnie.

Do takich osób należy uczennica klasy IIe, Renata Kotyniewicz - laureatka XIV Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, która zajęła I miejsce w województwie świętokrzyskim. Renata otrzymała również tytuł finalistki XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Olga Baćkowska z klasy IIb także zaprezentowała wysoki poziom wiedzy, uzyskując tytuł laureatki XV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Uczniowie Gimnazjum zabłysnęli także w XIV Wojewódzkim Konkursie Historycznym, gdzie po tytuł laureata sięgnęli Michał Trzpiot uczeń klasy IIa oraz Dawid Bęben z klasy IIIb, a finalistką została Agnieszka Krzyżanowska z klasy IIb. Do grona finalistów zakwalifikowała się również uczennica klasy IIIe - Anna Kołbuc, która została finalistką XIV Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz Michał Jobkiewicz z klasy IIc - finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy laureatom i finalistom, a także nauczycielom przygotowującym ich do konkursów: Małgorzacie Lucińskiej, Annie Chrapkiewicz, Annie Bieniasz, Małgorzacie Kuładze, Monice Nowak.

Dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce. Pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach w przyszłym roku.

Patrycja Cieśla

 


Dzisiaj jest: 22 listopada 2017 Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan

odpady2013

jpk vat x

Odnawialne Źródła Energii (OZE)

oze

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Statystyki odwiedzin

10980098