Aktualności PAP Samorząd

Zainwestują w „zieloną” energię. Mieszkańcy gminy Daleszyce na spotkaniu dotyczącym OZE

Mieszkańcy gminy Daleszyce zainteresowani odnawialnymi źródłami energii. W spotkaniu zorganizowanym 6 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach wzięło udział ponad 120 osób, które odpowiedziały na ogłoszenie dotyczące planów pozyskania przez gminę dotacji na zamontowanie Odnawialnych Źródeł Energii na prywatnych posesjach mieszkańców.

W spotkaniu zorganizowanym przez burmistrza Dariusza Meresińskiego wzięli również udział: Artur Pawelec, pracownik Politechniki Świętokrzyskiej, specjalista ds. OZE i fotowoltaiki, który przedstawił prezentację dotyczącą wykorzystania ogniw fotowoltaicznych do wytwarzania energii ze słońca, oraz odpowiedzialny za wdrożenie projektu w gminie Daleszyce Mariusz Marciniak, który odpowiadał na pytania dotyczące regulaminu przystąpienia do inwestycji.

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się szczegółów dotyczących realizacji zadania, otrzymali również deklaracje udziału w projekcie. Wypełnione przez nich dokumenty mają być dostarczone do Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce do 17 lipca. Warunkiem koniecznym do podjęcia przedsięwzięcia przez Gminę Daleszyce jest zgłoszenie odpowiedniej liczby chętnych do udziału w projekcie. Suma mocy urządzeń OZE zgłoszonych do projektu musi się zamykać w przedziale 0,5 MWt do 2 MWt.

Gmina Daleszyce rozpoczęła sporządzanie dokumentacji dla projektu z początkiem kwietnia. W ciągu miesiąca uzyskała prawie 250 zgłoszeń od osób zainteresowanych instalacją urządzeń. Mieszkańcy mieli do wyboru wyposażenie domów w trzy rodzaje urządzeń: pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne. Zdecydowana większość, po ponad 170 zgłoszeń dotyczyło inwestycji w fotowoltaikę.

Urządzenia mogą być montowane na użytek gospodarstw domowych. Szacunkowy koszt poszczególnych instalacji może być ustalony dopiero po inspekcji budynku (wg danych szacunkowych to 15 tys. zł dla instalacji fotowoltaicznej o mocy 3kW). Dofinansowanie programu określone jest do maksymalnej wysokości 60% kwoty brutto, co oznacza że 40% wkład własny pokrywany jest przez mieszkańców.

Wnioskodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu jest Gmina Daleszyce. Jednostką nadzorującą - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.


Dzisiaj jest: 11 grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy

odpady2013

jpk vat x

Odnawialne Źródła Energii (OZE)

oze

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Statystyki odwiedzin

10998690