Aktualności PAP Samorząd

Wędrowiec Świętokrzyski” dla gminy Daleszyce

 

Miasto i Gmina Daleszyce została laureatem nagrody „Wędrowiec Świętokrzyski", przyznawanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Doroczne rozdanie honorowych tytułów odbyło się przy okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Wyróżnienie jest przyznawane osobom i organizacjom zasłużonym dla rozwoju branży turystycznej w regionie.


Nagroda tradycyjnie jest przyznawana w pięciu kategoriach. Miasto i Gmina Daleszyce otrzymały tytuł „Wędrowca" w kategorii „Gmina turystyczna", na uroczystej gali nagrodę odebrał Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas podkreślił, że Daleszyce to jedna z najbardziej atrakcyjnych gmin województwa świętokrzyskiego, której największym atutem jest piękno krajobrazu i nieskażona przyroda. Te walory cenią sobie odwiedzający ziemię daleszycką turyści, ale także samorząd województwa,  przypominając, że turystyka to ważna gałąź gospodarki, rozwijająca mikro- i  makroregiony.
W kategorii „Przedsiębiorstwo turystyczne" wyróżniony został w tym roku Hotel 365, położony u stóp góry Pierścienicy w pobliżu Kielc. Tytułem „Osobowości turystycznej" uhonorowano  Krystynę Nowakowską, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie.  Jako „Atrakcję turystyczną" samorząd nagrodził Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. W kategorii Organizacja Turystyczna „Wędrowiec Świętokrzyski" przyznany został Hufcowi ZHP Starachowice, organizatorowi znanego w kraju „Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego". Statuetka "SUPERWędrowca Świętokrzyskiego"  trafiła do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

 


Dzisiaj jest: 22 lipca 2018 Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

utrudnienia-obwodnica

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11243773