Aktualności PAP Samorząd

Kolarski Szkolny Klub Sportowy z Daleszyc podsumował rewelacyjny sezon

Od początku dają z siebie wszystko i wciąż udowadniają, że wielka pasja i ciężka praca to klucz do sukcesu. Młodzi kolarze z daleszyckiej szkółki Vento Bike podsumowali drugi sezon działalności. Sportowcy mają się czym pochwalić, bo tylko z tegorocznych wyścigów przywieźli w sumie 109 pucharów. Za świetne wyniki i zaangażowanie podziękował im burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński.

Uroczyste podsumowanie sezonu kolarskiego obyło się 29 listopada w remizie OSP w Daleszycach, po sesji Rady Miasta. Z zawodnikami szkółki, ich rodzicami i trenerami, spotkał się burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Dziadowiczem i Wiceprzewodniczącą Beatą Pietrzyk, którzy gratulowali sportowcom udanego sezonu. Członkowie klubu otrzymali oficjalne listy gratulacyjne, był tort, a także mikołajkowe paczki ze słodyczami i kwiaty dla trenera, który podkreśla, że kolarstwo to dla niego życiowa pasja. – Tą pasją udało mi się zarazić całą rodzinę i podopiecznych szkółki – przekonuje Jan Baćkowski. – Nie wolno przy tym zapomnieć o ogromnym zaangażowaniu rodziców dzieci uczęszczających do klubu , którzy oddają całe serce i chętnie pomagają w każdej sytuacji. Dzieci z zapałem trenują , gdyż mają odpowiednie wsparcie i opiekę, a na wyścigach dzielnie walczą – dodaje trener.

Przypomnijmy, kolarski Szkolny Klub Sportowy Vento Bike Team Daleszyce powstał w czerwcu 2015 roku z programu współorganizowanego przez Polski Związek Kolarski oraz Ministerstwo Sportu i Tutystyki pn. „Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa”, mający na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Szkółkę prowadzi rodzina Baćkowskich: Jan Baćkowski – trener (były reprezentant Polski ), Krzysztof Baćkowski – trener (były kolarz), Monika Baćkowska-Barchan – dyrektor KSKS (pedagog). W tej chwili w klubie jest 31 podopiecznych. Tylko w tym roku młodzi kolarze mają za sobą 33 starty, w których zdobyli aż 109 pucharów. Swoje pierwsze tryumfy szkółka świętowała w 2016 roku, kiedy to z 13 wyścigów przywiozła 39 pucharów. Sportowcy z Daleszyc mierzyli się z silną konkurencją najlepszych kolarzy z całej Polski, zdobywając niejednokrotnie miejsca na podium.

Daleszycka szkółka to m.in. drużynowy zwycięzca Świętokrzyskiej Ligi Szkółek Kolarskich MTB (w wyścigu finałowym w Piekoszowie zdobyła 26 pucharów w rywalizacji z sześcioma szkółkami z województwa świętokrzyskiego). Kolarze z Daleszyc uczestniczyli w wielu wyścigach w całej Polsce, zyskując rewelacyjne wyniki i zajmując zaszczytne miejsca na podium. Szosowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Bliżynie wyłoniły 3 Mistrzów z Daleszyc (Roksana Barchan, Kacper Kozieł i Bartosz Ungier)! Udane były także pierwsze starty kolarzy z Daleszyc w młodzieżowym Tour de Pologne, wyśmienitą formę zaprezentowali kolarze KSKS Vento Bike Team w Mistrzostwach Polski.

Ciężka praca, mozolne treningi, wytrwałość i wsparcie rodziców, wiedza i doświadczenie trenerów, zaangażowanie osób tworzących kolarski szkolny klub sportowy, walka i sportowa rywalizacja młodych kolarzy – to czynniki, które składają się na sukces jednej z najlepszych sportowych wizytówek gminy Daleszyce.

Już od 15 listopada podopieczni szkółki rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu.


Dzisiaj jest: 13 grudnia 2018 Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11407297