Aktualności PAP Samorząd

Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w języku angielskim

Dnia 23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Brzechowie odbył się XII Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Na początku spotkania głos zabrała dyr. SP w Brzechowie - p. Anna Wojnowska - Burys, która powitała zgromadzonych gości oraz uczestników przeglądu. Następnie głos zabrał Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce - pan Dariusz Meresiński, który życzył młodym aktorom szczęścia oraz dobrej zabawy.

Z kolei p. Renata Dziubek – organizatorka przeglądu -przypomniała, że głównym celem przeglądu jest popularyzacja j. angielskiego i wspólna zabawa.

W tym roku w Przeglądzie uczestniczyło osiem szkół z terenu gminy Daleszyce. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Marzyszu , którzy przedstawili zabawne scenki ukazujące życie codzienne w szkole – tytuł przedstawienia brzmiał ”The School” („Szkoła”). Uczniów przygotowała p. Magdalena Jaguś. Podobnie, temat szkoły wykorzystały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sukowie, przygotowane przez p. Annę Mięsikowską. One również wcieliły się w role uczennic i nauczycieli w odgrywanym przez siebie przedstawieniu.

Następnie uczniowie ze Szczecna przedstawili współczesną, zabawną wersję Czerwonego Kapturka (”The Little Red Riding Hood”). Uczniów przygotowała p. Magdalena Jopkiewicz.

W dalszej kolejności wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie, którzy zaprezentowali piękną, hinduską baśń ”A Carpet, a Mirror, and a Lemon” („Dywan, lustro i cytryna”). Młodzi aktorzy wykazali się nie tylko aktorskimi zdolnościami, ale również umiejętnościami tanecznymi. Uczniów przygotowała p. Monika Litwin – Frąk.

Kolejny występ to prezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słopcu. Młodzi aktorzy wprowadzili nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawili historię przeziębionego św. Mikołaja, który bardzo martwił się, że z powodu jego choroby dzieci nie dostaną prezentów. Uczniów przygotowała p. Anna Fijałkowska – Węgrzyn.

Po świątecznych atrakcjach zaprezentowały się dzieci z Daleszyc, które w przedstawieniu ”Thumbelina” (”Calineczka”) przypomniały widzom historię małej, ślicznej dziewczynki. Uczniów przygotowała p. Barbara Sójka.

W wokalno – taneczne klimaty przeniosły na dzieci z Niestachowa, zapraszając widzów na wycieczkę do zoo (”Let’s go to the zoo”). Rozśpiewana grupa wędrowała po zoo, napotykając po drodze na egzotyczne zwierzęta.

Jako ostatni zaprezentowali się gospodarze. Uczniowie z Brzechowa przedstawili historię cesarza, którego jedynym zmartwieniem był brak właściwego stroju, który mógłby założyć na coroczną paradę(”The Emperor’s New Suit””)

Po części artystycznej nastąpił słodki poczęstunek i rozdanie nagród. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście otrzymali drobne upominki, a szkoły pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy dziękują za udział i zapraszają za rok.

Renata Dziubek


Dzisiaj jest: 13 grudnia 2018 Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

utrudnienia-obwodnica

WYBORY_SAMORZADOWE_2018

czyste-powietrze

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11407297