Aktualności PAP Samorząd

Daleszyce w świątecznym klimacie, czyli nadzwyczajny koncert dla mieszkańców gminy

16 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach po raz pierwszy odbył się przedświąteczny koncert dla mieszkańców gminy. Przed zebraną publicznością wystąpił między innymi znany i lubiany Zespół Bąbelki, a także daleszyccy artyści. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Publiczność przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński. – Dzisiejszy koncert jest pierwszym tego typu wydarzeniem w gminie Daleszyce. Wspólne kolędowanie łączy pokolenia, dlatego mam nadzieję, że za rok znowu się tu spotkamy i będziemy razem cieszyli się dobrą muzyką i oczekiwaniem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a ta sala wypełni się do ostatniego miejsca – mówił Burmistrz Dariusz Meresiński.

W programie spotkania przewidziano świąteczne przeboje oraz klimatyczne utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. – Dzisiejszego wieczoru wystąpią trzy zespoły: Zespół Dalmarianki, Chór Miejski z Daleszyc oraz gościnnie znany i lubiany Zespół Bąbelki – powiedział Norbert Wojciechowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach.

Na daleszyckiej scenie stanęli wspaniali artyści, a wśród nich Zespół Bąbelki, który tworzą osoby niepełnosprawne mieszkające na co dzień w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie. Założycielem Zespołu jest Krzysztof Janicki i wraz z Barbarą Szwarczyńską kieruje nim do dzisiaj. Artyści nagrywają płyty i koncertują kilka razy w miesiącu w miastach całej Polski, a także poza granicami kraju. Na estradach występują już od 15 lat. – Zespół Bąbelki jako formacja, w skład której wchodzą osoby niepełnosprawne wtopił się w artystyczną rzeczywistość i świetnie w niej funkcjonuje. Cenimy sobie to, że działalność tych osób nie skupia się tylko wokół ich niepełnosprawności, a wychodzi poza granice przez tą niepełnosprawność wyznaczone. Członkowie Zespołu udowadniają, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby się rozwijać i żyć pełnią życia – powiedział założyciel zespołu Krzysztof Janicki.

Jak podkreśliła Renata Segiecińska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ideą koncertu jest to, aby w przedświątecznych przygotowaniach znaleźć miejsce na relaks i spędzić czas w miłym towarzystwie, w miejscu, który wypełnia bożonarodzeniowy klimat. – Przygotowania do świąt to nie tylko porządki i gotowanie, ale także magiczny moment i doskonała okazja, aby wspólnie się spotkać, przypomnieć sobie staropolskie kolędy i pastorałki i razem je zaśpiewać. Dzisiejszy koncert to szereg doskonałych występów niezwykłych artystów, między innymi Zespołu Bąbelki, który tworzą osoby niepełnosprawne. Członkowie tej grupy pokazują nam, że niepełnosprawność nie musi oznaczać życiowej katastrofy i związanej z nią bezczynności – powiedziała Renata Segiecińska.

Podczas koncertu nie zabrakło również serdecznych, przedświątecznych życzeń i drobnych upominków.


Dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11616818