Aktualności PAP Samorząd

Pokaz karate z mistrzami ze szkoły w Sukowie w rolach głównych

karate-sukow1 lutego 2018 roku sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Sukowie zamieniła się w dojo, czyli japońską salę ćwiczeń. Wśród bojowych okrzyków swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy i trenerzy z Klubu Karate Kyokushin „Chikara”. Pokaz wzbudził wielkie emocje, a jego uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na uwagę zasługuje fakt, że w rolach głównych wystąpiły dwie uczennice tej szkoły, złote medalistki w swoich kategoriach Ogólnopolskiego Turnieju Karate o Puchar Wójta Gminy Samborzec - Sylwia Januszek i Aleksandra Wysocka. Łącznie zawodnicy i zawodniczki „Chikary” zdobyli na tej prestiżowej imprezie aż 24 medale. To dla wielu wystarczająca zachęta do podjęcia treningów tej sztuki walki i rozwijania nie tylko własnego ciała, ale także i duszy.

W pokazie karate mieli okazję uczestniczyć wszyscy uczniowie SP w Sukowie. Instruktorzy i adepci Klubu Karate Kyokushin „Chikara” zademonstrowali podstawowe elementy tej sztuki walki, a także zwrócili uwagę na to, iż rozwija ona nie tylko sprawność fizyczną, ale także kształtują wytrwałość, koncentrację uwagi, samodyscyplinę, rozwagę oraz wiarę w siebie.

Podczas spotkania można było zobaczyć techniki karate, elementy rozgrzewki oraz walki pokazowe w wykonaniu młodych karateków. Jedną z nich stoczyły między sobą złote medalistki z Samborca, a na co dzień uczennice szkoły w Sukowie – Sylwia Januszek i Aleksandra Wysocka. Na końcu pokazu sensei Ernest Miszczyk oraz... Sylwia i Ola wykonali pokaz tameshiwari, łamiąc pustaki ręką. „Gwoździem programu” był spacer, który ochotnicy spośród publiczności odbyli po brzuchach instruktorów oraz mrożący krew w żyłach numer z kataną i jabłkiem.

Na zakończenie przedstawiciele Klubu Karate Kyokushin „Chikara” zaprosili wszystkich zainteresowanych do wspólnych treningów. Wszak te cyklicznie odbywają się m.in. w Szkole Podstawowej w Sukowie. Po tak emocjonującym pokazie chętnych zapewne będzie przybywać.


Dzisiaj jest: 16 stycznia 2019 Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11445678