Sprawdzili postęp prac przy budowie szkoły w Sierakowie – ogromna inwestycja prawie na finiszu

Końca dobiegają prace mające na celu rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Zadanie może być realizowane dzięki ogromnemu dofinansowaniu przyznanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego osobiście obejrzeli postęp prac na budowie.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński odwiedzili plac budowy szkoły w Sierakowie i ocenili poziom zaawansowania prac. – Rozbudowa szkoły w Sierakowie to długo wyczekiwana inwestycja. Obiekt od lat wymagał modernizacji – informuje burmistrz Dariusz Meresiński. – Dzisiaj jesteśmy już na finiszu prac budowlanych. Już pod koniec czerwca odbędzie się odbiór obiektu, a 3 września uroczyste otwarcie – dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, przedmiotem inwestycji jest rozbudowa budynku szkoły. Powstają tu trzy sale dydaktyczne, sala do zajęć wychowania fizycznego, hol przy części wejściowej oraz ogólna szatnia dla uczniów. Prace obejmują także rozbudowę istniejącej kotłowni oraz montaż instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej i CO. W dobudowanej części znajdą się również pomieszczenia socjalno-sanitarne z przebieralniami, łazienkami i WC. Powierzchnia dobudowanej powierzchni wynosi 500 metrów kwadratowych. Oprócz budowy w projekcie przewidziano także wyposażenie trzech sal w meble i pomoce dydaktyczne.

Słów uznania dla inwestycji nie szczędził marszałek Adam Jarubas. – Rozbudowa szkoły w Sierakowie to kolejny krok w dynamicznym rozwoju gminy Daleszyce. Realizacja tego zadania jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców. Już od września zajęcia lekcyjne oraz wychowania fizycznego będą odbywały się w nowoczesnych pomieszczeniach, w komfortowych warunkach, co nas bardzo cieszy – mówi marszałek Adam Jarubas, który przy okazji wizyty w szkole przekazał dla uczniów kosz z owocami w ramach akcji zdrowego odżywiania. Kosz z rąk marszałka odebrała dyrektor szkoły, Lucyna Oławska.

Ogólna wartość projektu wynosi 1.357.606,00 złotych. Gmina Daleszyce otrzymała na realizację zadania ogromne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego Działanie 7.4 „Rozwój infrastruktury Szkolnej”, które opiewa na kwotę 1.013.705,00 złotych. Wkład własny Miasta i Gminy Daleszyce wynosi 337.000,00 złotych.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 26 września 2020 Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12238242