Aktualności PAP Samorząd

Porady i informacje dla mieszkańców gminy w miesiącu czerwcu

informacjaMiejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Daleszycach informuje, że w dniu 22 czerwiec o godz. 15:30 w Ośrodku Pomocy Społecznej odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób współuzależnionych czyli dla członków rodzin ,w których występuje problem uzależnienia od alkoholu lub innych środków psychotropowych. Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka pani Joanna Wożniak. Prosimy wszystkich zainteresowanych o skorzystanie z możliwości otrzymania informacji o tym jak postępować i zachowywać się w tych trudnych sytuacjach rodzinnych.

W dniu 22 czerwiec od godz. 15:30 odbędzie się również posiedzenie Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodatkowo informujemy, iż pozostało jeszcze jedno wolne miejsce dla chętnych do udziału w mediacjach rodzinnych podczas, których rodziny z trudnościami w poprawnym komunikowaniu się będą mogły przy udziale specjalistów mediatorów wyjaśnić sobie nieporozumienia i spisać ugodę pozwalającą na dalsze spokojne funkcjonowanie. Mediacje odbędą się w dniu 18 czerwiec od godziny 15:00 w Ośrodku Mediacji (I piętro Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, w Gimnazjum). Zapraszamy.

Pragniemy poinformować, że w dniu 18 czerwiec od godz. 11:00-15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Daleszyce w sali konferencyjnej odbędzie się seminarium poświęcone osobom bezdomnym, które poprowadzą przedstawiciele Międzynarodowego Ruch ATD Czwarty Świat. Organizacja ta ma na celu walkę z nędzą i ubóstwem. Prowadzi działalność charytatywną oraz realizuje projekty badawczo-naukowe dotyczące mechanizmów nędzy i wykluczenia społecznego.

W ramach kolejnych spotkań seniorów w dniu 30 czerwca organizujemy wyjazd do Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. O dalszych szczegółach będziemy informować w połowie tego miesiąca.

W dniu 29 czerwiec o godz. 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Miejsce- Świetlica Integracyjnio-Wspierająca Promyczek.


Dzisiaj jest: 24 lutego 2019 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11494253