Aktualności PAP Samorząd

„Biegniemy dla Ani”

Takie hasło przyświecało imprezie charytatywnej, która odbyła się 10 czerwca 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie.

Głównym celem akcji była zbiórka funduszy na dalszą rehabilitację uczennicy klasy III lokalnego gimnazjum – Anny Kruk. We wrześniu 2015 roku lekarze zdiagnozowali u dziewczynki zapalenie rdzenia kręgowego. Ania w wyniku choroby doznała całkowitego paraliżu dolnej połowy ciała. Od tamtej pory każdy dzień Ani i jej rodziców to walka o powrót do zdrowia. Niestety, koszt leczenia jest niezwykle drogi.

Spotkanie otworzyli Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Grzegorz Gałuszka, radny sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sukowie Małgorzata Bielecka.

- To, że tu jesteśmy pokazuje jak można wspólnie osiągać zamierzone cele i pomagać sobie nawzajem. Wspólnie stworzyliśmy jedną wielką rodzinę, która chce pomóc Ani. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i organizacje tego wspaniałego wydarzenia. – mówił burmistrz, Dariusz Meresiński.

- Dzięki codziennej rehabilitacji, ogromnej wytrwałości i determinacji Ania powoli odzyskuje sprawność. Lekarze powtarzają, że Ania stanie na nogi, ale musi być nadal poddawana intensywnym specjalistycznym zabiegom. Dziewczynka korzysta z nowatorskich rozwiązań, które mogą pomóc w odzyskaniu pełnej sprawności. Jedną z takich metod jest rehabilitacja z zastosowaniem egzoszkieletu. – mówił Grzegorz Gałuszka dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku – Zdroju, gdzie leczona jest Ania.

Olbrzymie zainteresowanie, szczytny cel i sportowe emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom imprezy. W biegu wzięło udział ponad 200 zawodników, którzy wystartowali w 5 kategoriach. Jako pierwsze pobiegły przedszkolaki, następnie dzieci do lat 11, po których wystartowała młodzież do lat 16 oraz dorośli, w tym także fascynaci nordic walking. Bieg główny spacerem na 50 metrów w egzoszkielecie otworzyła Ania Kruk, co stanowiło jeden z najbardziej wzruszających momentów wydarzenia. W trakcie biegów o porządek i bezpieczeństwo uczestników dbali funkcjonariusze policji oraz druhowie z OSP Suków.

Bieg nie był jedyną atrakcją imprezy. Najmłodszym sponsorzy i partnerzy akcji zagwarantowali mnóstwo zabaw i niespodzianek, między innymi: malowanie twarzy, zabawy z chustą i bańkami mydlanymi animowane przez Bawialnię „Bajkowa Kraina”. Pokaz taneczny w wykonaniu dzieci ze Studia Tańca i Akrobatyki „Trzpioty”, prezentacja umiejętności adeptów sztuk walki z Klubu Karate Kyokushin „Chikara” oraz symulacja akcji ratowniczej w wykonaniu drużyny Małych Strażaków ze Stąporkowa zgromadziły liczną widownię. Starszych uczestników zafascynował pokaz zabytkowych aut grupy „Kieleckie Klasyki” oraz aut off-road skupionych wokół klubu „Na 4 koła”. Uczestnicy i ich rodziny mogli odbyć przejażdżkę tymi niezwykłymi pojazdami, wykupując symboliczną cegiełkę. Smakosze kuchni regionalnej delektowali się specjałami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, domowymi ciastami oraz … babeczkami upieczonymi samodzielnie przez Anię.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Sukowa tak prężnie włączyli się w akcję niesienia pomocy dla Ani. Jestem dumna z tego, że w trudnych chwilach społeczeństwo naszego sołectwa potrafi robić cudowne rzeczy i na każdego można liczyć. My ze swej strony zadbałyśmy o kulinaria ale nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu dzisiejszej akcji pomocy dla naszej mieszkanki – mówiła członkini KGW Sukowianki znad Lubrzanki, Anna Kosmala.

- Od kilku lat angażujemy się w materialną i niematerialną pomoc dla Ani, mając świadomość tego, że każdy z nas mógłby być na Jej miejscu. Śledzimy postępy naszej uczennicy i cieszymy się z każdego kolejnego samodzielnego kroku. Tak naprawdę to my, jej nauczyciele, odbieramy od niej nieprzekładalną na oceny szkolne lekcję życia, optymizmu i wytrwałości w dążeniu w walce z przeciwnościami losu- wyjaśniła pomysłodawczyni akcji, Joanna Kałwa, nauczyciel matematyki.

- Wynik akcji „Biegniemy dla Ani” przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, szczególnie, że nigdy wcześniej nie organizowaliśmy tak dużego przedsięwzięcia. Sukces zawdzięczamy ludziom o wielkich sercach , którzy wsparli nas, nie tylko ofiarując kredyt zaufania, profesjonalną pomoc, swój wolny czas, ale także sponsorując puchary, medale, nagrody dla uczestników oraz dbając o to, by nikt z Sukowa nie wyjechał głodny – ze wzruszeniem komentowała pani Joanna.

- Mamy nadzieję, że wsparliśmy Anię nie tylko finansowo, ale i duchowo. Organizując to wydarzenie chcieliśmy podkreślić, że mimo tego, że Ania wkrótce zostanie absolwentką Szkoły w Sukowie, zawsze może liczyć na naszą pomoc. – mówiła na zakończenie dyrektor Małgorzata Bielecka.

Dla Czytelników pragnących wesprzeć finansowo dalszą rehabilitację Ani, podajemy dane do przelewu:

Fundacja VIVE Serce Dzieciom, 25-663 Kielce, ul. Olszewskiego 6
nr konta: 24105014161000002278561093 z dopiskiem „dla Ani”
KRS 0000184209

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na profilu Facebook Szkoły imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie w wydarzeniu „Biegniemy dla Ani”.

Anna Kędzierska
Aleksandra Górniak – Bandura
Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 23 lutego 2019 Imieniny: Romana, Izabela, Damian

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11494243