Kolejne dofinansowanie na pracownie edukacyjną

Gmina Daleszyce otrzymała dofinansowanie na wyposażenie pracowni edukacyjnej w Szkole Podstawowej w Niestachowie. Przygotowany przez pracowników UMIG Daleszyce wniosek , WFOŚ dofinansował kwotą 24.000 zł na zadanie pn. Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Dzięki tej dotacji już wkrótce Szkoła Podstawowa w Niestachowie wzbogaci się o potrzebny sprzęt, dzięki któremu dzieci i młodzież nauczy się jak dbać o środowisko naturalne, wody gruntowe oraz czystość powietrza. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z takich przedmiotów jak: biologia, fizyka, geografia i chemia. Odbywać będą się one w nowo powstałej pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej. Pracownia zostanie wyposażona m.in. w pakiety wskaźnikowe pH gleby, mikroskopy, lupy, wagi elektroniczne, przyrządy pomiarowe oraz gry edukacyjne. Co ważne zajęcia odbywać się będą zarówno w ramach lekcji jak i jak zajęć pozalekcyjnych.

- Chcemy wszystkie formalności związane z zakupem sprzętu zakończyć jak najszybciej aby dzieci mogły zacząć z niego korzystać – mówi Burmistrz, Dariusz Meresiński.

Uczniowie ruszą również w teren. Zaplanowano zajęcia terenowe z zakresu ochrony wód, powietrza, gleby i powierzchni ziemi. Młodzież będzie mogła wcielić się w ekologów i bazować na uzyskanych wskaźnikach środowiskowych.

- Zaciekawienie uczniów światem przyrody, stawianie hipotez na temat zjawisk, procesów zachodzących w przyrodzie i ich weryfikacja jest naturalną metodą poznania otaczającego nas świata, a także sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i ciekawe lekcje – podsumowuje Burmistrz.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu podobne pracownie została otwarte w Szkołach Podstawowych w Sukowie i Daleszycach.

Całość zadania wynosi 30.000,00 zł, a dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 80 procent czyli 24.000,00 zł. Umowa została podpisana przez , burmistrza Dariusza Meresińskiego , skarbnik Jadwigę Głozowską oraz Ryszarda Gliwińskiego prezesa WFOŚiGW.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 24 stycznia 2021 Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12407773