Aktualności PAP Samorząd

Festyn Rodzinny w Widełkach - „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, by sprawnym być ruchowo”

15 sierpnia 2018 roku przy Świetlicy w Widełkach Stowarzyszenie „Razem dla Widełek” zorganizowało Festyn Rodzinny w Widełkach. Hasło festynu brzmiało: „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, by sprawnym być ruchowo”.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „ Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 . Operacja pt. „ W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch - zdrowe wakacje w Widełkach” realizowana w ramach Projektu Grantowego „Promocja zdrowego stylu życia na obszarze LGD Białe Ługi" poprzez szereg wydarzeń, działań promujących i pozytywnie wpływających na świadomość mieszkańców z zakresu prozdrowotności, a także wprowadzania zdrowych”

Dzięki pozyskanym środkom w ramach tego projektu w okresie wakacyjnym działania skupiły się wokół tematu zdrowia i zdrowego stylu życia, a każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie. Zgodnie z harmonogramem projekt kończył festyn rodzinny, który miał na celu zmobilizować wszystkich do aktywnego w nim uczestnictwa. Zabawa rozpoczęła się od biegu rodzinnego. Każdy biegacz biorący w nim udział był zwycięzcą i otrzymał medal wbiegając na metę, a z pośród numerów startowych biegaczy wylosowano te, które otrzymały nagrody.

Podczas festynu odbył się również Turniej piłkarski między drużynami z Cisowa, Makoszyna i Widełek. W skład drużyny z Widełek weszli chłopcy biorący udział w działaniu projektowym „Wakacje z piłką nożną” . Dzięki niemu chłopcy w trakcie wakacji trenowali z instruktorem piłki nożnej Zbigniewem Witką.

Na festynowej scenie odbyła się premiera bajki o” Księżniczce Michalince”. Aktorami w wystawionej sztuce byli najmłodsi mieszkańcy Widełek, część z nich to 3- latki. Do występu przygotowali ich członkowie Stowarzyszenia „ Razem dla Widełek”. Zaprezentowały się dziewczynki, które w ramach działania „ Ćwiczymy tańcząc” podczas wakacji trenowały z instruktorem tańca Małgorzatą Łazowską. Mogliśmy usłyszeć młode talenty; Zosię Mochocką, Agatkę Zawieruchę, Mariusza Mrówkę. Swoje umiejętności pokazały zespoły Śpiewacze „Kumotry” i „Wesołe Gosposie” oraz „Kapela" Sióstr Piotrowicz.

Gwiazdą wieczoru był zespół EXAITED, a zabawę pod chmurką poprowadził zespół Sabat. Na placu festynowym oraz przy scenie odbywały się konkurencje, które angażowały uczestników do wspólnej zabawy. Zwycięzcy otrzymywali nagrody, ale każdy uczestniczący otrzymywał kupon, który uczestniczył w losowaniu licznych nagród głównych. Wśród rozlosowanych nagród znalazł znalazły się: robot kuchenny, tablet, suszarka do włosów, ekspres do kawy i wiele innych. Całość prowadził prezenter Łukasz Kopczyński.

Na festynowym placu każdy mógł wybrać coś dla siebie były,
• badania masy ciała i określanie wskaźnika BMI
• animacje dla dzieci
• wesołe miasteczko
• kącik gastronomiczny

Stowarzyszenie „Razem dla Widełek” bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu, wszystkim sponsorom, artystom oraz wszystkim, którzy licznie przybyli by razem z nami bawić się podczas festynu. Mamy nadzieję, że pozostaną po nim miłe wspomnienia.

Stowarzyszenie "Razem dla Widełek"


Stowarzyszenie „Razem dla Widełek” pragnie serdecznie podziękować przede wszystkim tym członkom Stowarzyszenia „Razem dla Widełek”, którzy od wielu dni przygotowywali wszystko do festynu, załatwiali formalności, dogrywali program, a przez wiele dni poprzedzających festyn, w trakcie festynu oraz po nim, ciężko pracowali po to, by wszyscy dobrze się bawili.

Moi drodzy bez Waszej ciężkiej pracy i zaangażowania, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze, tegoroczna impreza i wiele innych nigdy, by się nie wydarzyły. Dziękujemy tym, którzy nie są członkami stowarzyszenia, a jednak, zawsze są gotowi do pomocy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Bardzo dziękujemy Państwu Gabrysi i Krzysztofowi Szczepaniakom, za to że kolejny rok na ich ziemi możemy organizować festyn, ogromne podziękowania dla Pana Ryszarda Dudy, Zbigniewa Gregulskiego, Grzegorza Dudy, Moniki i Karola Skowrońskich, którzy pospieszyli z pomocą, gdy trzeba było zbudować przejazd. Ewelinie i Damianowi Michalskim za udostępnienie prądu. Bez Was wszystkich tej imprezy by nie było.

Bardzo dziękujemy za pomoc przy przygotowaniu festynu:
• Burmistrzowi Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Daleszycach.
• Nadleśnictwu Daleszyce
• Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisowie,
• Kołu Gospodyń Wiejskich z Cisowa.
• Janowi Cedro Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnemu w Daleszycach

Dziękujemy wszystkim wykonawcą za występy na scenie oraz wszystkim, którzy odwiedzili festynowy plac w Widełkach. Mamy nadzieję, że zachowacie o nas miłe wspomnienia.

JESZCZE RAZ BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY.

Stowarzyszenie "Razem dla Widełek"


Stowarzyszenie „ Razem dla Widełek” serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy i pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego „ Ćwicz dużo, jedz zdrowo, by sprawnym być ruchowo” - Widełki 15 sierpnia 2018 r.

1. Nadleśnictwo Łagów
2. PNG Sp. z o.o w Cisowie
3. DUETDUDA - Aneta i Grzegorz Duda
4. Iwona i Tomasz Dudowie
5. Joanna i Zbigniew Gregulscu
6. Maryla i Marek Maciejscy
7. Monika i Karol Błaszczyk
8. Zakład Masarski Henryka Zychowicz w Daleszycach
9. Dorota i Tadeusz Sikorowie
10. Firma „Puls” Danuta i Wiesław Durlej
11. Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim
12. MotoAuto Paweł Mochocki
13. Elżbieta i Andrzej Cierpicowie
14. Basen „Koral” w Morawicy
15. Nadleśnictwo Kielce - Lasy Państwowe
16. MK BOWLING Kielce - galeria Echo
17. Park Rozrywki i Miniatur „Sabat” Krajno
18. Urząd Marszałkowski w Kielcach
19. PHUT Sławomir Głozowski
20. Sklep Spożywczo - Przemysłowy Groszek w Daleszycach
21. Kwiaciarnia „Storczyk”
22. FotoPstryk Jolanta Nazary
23. Helena i Kazimierz Janic
24. Sklep warzywny Daleszyce ul Kościelna

Stowarzyszenie "Razem dla Widełek"


Dzisiaj jest: 19 lipca 2019 Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11649232