Aktualności PAP Samorząd

W Sukowie pożegnali wakacje – festyn rodzinny z wieloma atrakcjami oraz turniej piłki nożnej za nami

W niedzielę 2 września w Sukowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego oraz festyn, w którym wzięli udział zarówno mieszkańcy miejscowości, jak i goście z zewnątrz. Były dmuchańce, mnóstwo gier i zabaw oraz dobre jedzenie. Punktem kulminacyjnym wydarzenia okazał się żywiołowy pokaz sztuki teatralnej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sukowie.

Piłka w grze!

Słoneczna pogoda w niedzielny poranek sprzyjała piłkarzom, którzy wzięli udział w turnieju piłki nożnej. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn: FC NSNK, FC Kielce, Suków, Mójcza, Skanska oraz OSP Daleszyce. Pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godz. 10:00 i już po pierwszych spotkaniach było widać, że rywalizacja będzie na najwyższym poziomie, oczywiście nie zapominając o dobrej zabawie o której zawodnicy mówili w każdej wolnej chwili.

Po zaciętych pojedynkach, około godz. 15:00 znaliśmy już końcową klasyfikację. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Mójczy, która wygrała wszystkie swoje spotkania i okazała się bezkonkurencyjna. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna z Sukowa z dorobkiem 12 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Skanska, która zdobyła 9 punktów. Jeśli chodzi o nagrody indywidualne królem strzelców został Patryk Kumor z Mójczy, a najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Stawiarz, również z Mójczy.

Puchary i upominki za udział w turnieju wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński, Grzegorz Gałuszka, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Jarosław Zieliński, Prezes Stowarzyszenia „Nasz Suków”.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową.

1. Mójcza 15 pkt, bramki 13-1
2. Suków 12 pkt, bramki 13-3
3. Skanska 9 pkt, bramki 10-8
4. FC Kielce 6 pkt, bramki 5-9
5. OSP Daleszyce 3 pkt, bramki 4-9
6. FC NSNK 0 pkt, bramki 1-16

Moc atrakcji

Już po raz drugi w Sukowie odbył się wielki rodzinny piknik. - Aż trudno zliczyć wszystkie atrakcje, które tu dzisiaj są. Wśród nich dmuchańce i M-Gopsik, czyli przeróżne gry i zabawy organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i świetlicę Promyczek. Jest też dzisiaj z nami policja, która prowadzi ćwiczenia oraz zajęcia i zmagania sprawnościowe na torze dla rowerów. Są także ciekawe zabawy zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Na stoisku Stowarzyszenia „Nasz Suków” można nabyć różnego rodzaju słodkości, a na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich Sukowianki znad Lubrzanki regionalne smakołyki. Przyjechali również do nas panowie na motorach z CK Riders, czyli Baba Jaga Tour. Jest kolorowo, wesoło i bardzo sympatycznie – mówiła Anna Kosmala z Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce. - Głównym celem dzisiejszego spotkania jest to, aby integrować ludzi. Chcemy wyciągnąć ich z domów, po to, żeby wspólnie spędzić czas i lepiej się poznać. Dzieci natomiast mają niepowtarzalną okazję do pożegnania wakacji dobrą zabawą w miłym towarzystwie – dodała Anna Kosmala.

Wydarzenie w Sukowie po raz kolejny wsparł burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński. - W Sukowie drugi rok z rzędu fantastyczne zakończenie wakacji, cudowny festyn, który zorganizowany jest przez Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Miejscowości „Nasz Suków” i Szkołę Podstawową w Sukowie. Cieszę się, że znowu podjęli taką decyzję i wysiłek, abyśmy mogli dzisiaj tu być i wspólnie zakończyć wakacje. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, mogą miło i sympatycznie spędzić czas i powoli nastawić się na rozpoczęcie roku szkolnego. Także dzisiaj podsumowanie wakacji, a po nim wytężona praca – mówił burmistrz Dariusz Meresiński. – Duże słowa uznania należą się organizatorom, którzy inicjowali już wiele takich akcji, aby właśnie tutaj, w Sukowie łączyć ludzi, integrować, nie dzielić. I cały czas pokazują, że warto podejmować ten wysiłek dla wspólnego dobra, jakim jest nasza mała ojczyzna – dodał burmistrz.

Wyjątkowe przedstawienie

Punktem kulminacyjnym festynu był pokaz sztuki teatralnej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej na Kielecczyźnie pod czujnym okiem nauczycielek języka polskiego, Aleksandry Górniak-Bandury oraz Wiolety Smelcerz. Jak poinformował zastępca dyrektora szkoły Janusz Syska, montaż słowno-muzyczny był hołdem dla bohaterów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Występ przedstawiał historię Armii Krajowej, ale w taki sposób, aby uczniowie i mieszkańcy Sukowa mogli dowiedzieć się co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu i móc lepiej te wydarzenia zrozumieć – podkreślała Aleksandra Górniak-Bandura. – Żołnierze walczący za naszą wolność poświęcili bardzo wiele, bliskość rodziny, miłość i swoje życie. W naszym przedstawieniu pokazana jest mała nutka tej miłości, rozstanie dwojga kochających się osób i to, jakie to było dla nich bolesne. Poczucie obowiązku wobec ojczyzny było ważniejsze niż prywatne sprawy – dodała Wioleta Smelcerz.

Integracja najważniejsza

Słów uznania zarówno dla organizatorów, jak i mieszkańców, którzy tłumnie odpowiedzieli na ich zaproszenie, nie szczędził Grzegorz Gałuszka, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego. - W Sukowie po raz kolejny fantastyczna impreza, fantastyczni ludzie, mieszkańcy, którzy potrafią się zintegrować, a przede wszystkim potrafią zebrać się i zorganizować coś fajnego na rzecz lokalnego społeczeństwa. A wszystko po to, żeby można było się wspólnie pobawić, posłuchać muzyki, potańczyć, ale także zaprezentować swoje talenty, tak jak zrobili to dzisiaj uczniowie szkoły w Sukowie, w przepięknym przedstawieniu. Ich kunszt aktorski stoi na najwyższym poziomie – podsumował Grzegorz Gałuszka.

Organizatorami wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Miejscowości „Nasz Suków” oraz Szkoła Podstawowa w Sukowie.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11616851