Aktualności PAP Samorząd

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Początek września dla uczniów z całej Polski oznacza koniec błogiego lenistwa i powrót w szkolne progi. Przed nimi 10 miesięcy wytężonej pracy, ale też nowych doświadczeń i ciekawych wyzwań. Razem z uczniami z terenu gminy Daleszyce nowy rok szkolny przywitał burmistrz Dariusz Meresiński.

Rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zainaugurowany. Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński witał go razem z uczniami szkół w Sukowie, Mójczy i Niestachowie. – Rozpoczynamy dziś kolejny rok szkolny, kolejny rok nauki i wytężonej pracy. Zakończyliśmy okres beztroskich, radosnych wakacji, nadszedł czas nowych, ciekawych wyzwań – mówił burmistrz Dariusz Meresiński.

– Drodzy uczniowie, to Wy jesteście najważniejsi. My dorośli, jesteśmy po to, aby Was wspierać w szukaniu swojej drogi w życiu, w staraniach o wiedzę i zmaganiach o oceny na miarę możliwości każdego z Was. Drodzy nauczyciele i pracownicy szkół, życzę Wam, aby trud, jaki wkładacie w swoją pracę przynosił wymierne efekty i zaowocował w przyszłości tym, że uczniowie, którzy dziś na Was liczą, kiedyś stojąc u progu dorosłości będą świadomymi, błyskotliwymi i dobrymi ludźmi – dodał burmistrz, który podziękował również za zaproszenie dyrektorom szkół.

W gminie Daleszyce rok szkolny rozpoczęło w sumie 1952 uczniów, w tym 166 pierwszoklasistów. Specjalne życzenia popłynęły w ich kierunku. – Drodzy pierwszoklasiści, dziś dla was ważny dzień, ponieważ od dzisiaj nie jesteście już przedszkolakami, a uczniami. Życzę Wam, aby cała ścieżka edukacji była dla was fascynującą przygodą. Rodzicom i opiekunom życzę dużo wiary we własne dzieci i tego, abyście zawsze byli dla nich wsparciem, zarówno w momentach radości, jak i smutków, których mam nadzieję będzie jak najmniej – podsumował burmistrz Dariusz Meresiński.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 19 lipca 2019 Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11649232