Aktualności PAP Samorząd

Tłumy bawiły się na XII Daleszyckim Jarmarku na Św. Michała

Sobota - Na ludowo

Niedziela - Jarmark

Dwa dni dobrej zabawy w Daleszycach za nami. 29 i 30 września upłynęły pod znakiem ciekawych występów artystycznych, degustacji regionalnych potraw i beztroskich szaleństw w wesołym miasteczku. Była też loteria fantowa i mnóstwo innych atrakcji. Gwoździem programu okazały się jednak żywiołowe występy gwiazd wydarzenia, zespołów Tacy Sami oraz Boys. Pod sceną tańczyły i śpiewały prawdziwe tłumy.

Dzień ludowy

Pierwszy dzień Jarmarku minął pod znakiem folkloru, na ludową nutę. Na scenie swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowały lokalne zespoły ludowe. Ciekawym punktem wydarzenia było wspólne odśpiewanie Roty wraz z chórem „Uratowani”. Zabawa tego dnia zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami w rytm muzyki granej przez DJ Mariusza Żubrowskiego.

Jarmark z licznymi atrakcjami

Drugi dzień Jarmarku rozpoczął pokaz wojskowej musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej Zespołu Doskonalenia Zawodowego. Przed zebraną publicznością zaprezentował się także znany i lubiany zespół taneczny Kryształki. Do wspólnej zabawy zapraszał zebranych zespół biesiadny Biesiada Polska. Niezwykle charyzmatyczny pokaz tańca dał zespół Hip-Hop Flex z Kielc, zwycięzca i finalista wielu turniejów ogólnopolskich, zdobywca 9. miejsca w Pucharze Świata w Hiszpanii.

Organizatorzy szczególnie zadbali o najmłodszych uczestników wydarzenia. Świetlica Integracyjno-Wspierająca Promyczek zapraszała do stoiska z licznymi zabawami i konkursami dla dzieci. Było też wesołe miasteczko i malowanie twarzy.

Dorośli mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych w specjalnie przygotowanym namiocie medycznym. Oferta zawierała mierzenie ciśnienia krwi, a także porady i badania profilaktyczne oferowane przez Stowarzyszenie PROREW. Miłośnicy dobrego jedzenia mogli degustować regionalne dania oferowane na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Daleszyce. – Jak co roku Daleszyce na koniec września organizują Jarmark na Św. Michała z wieloma atrakcjami. Widzimy tu tłumy ludzi, którzy przyszli, aby nie tylko obejrzeć ciekawy program artystyczny, ale również skorzystać z innych atrakcji. Jest wesołe miasteczko, są piękne stoiska i loteria fantowa, która cieszy się ogromnym powodzeniem. W ciągu jednej godziny wszystkie losy rozeszły się i każdy z niecierpliwością czekał na losowanie nagród, w tym urządzeń AGD. Datki z tej loterii zostaną przekazane na leczenie onkologiczne mieszkańca z terenu gminy Daleszyce – poinformował Norbert Wojciechowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach.

Integracja i dobra zabawa najważniejsze

Jak podkreślał burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, coroczny jarmark jest misją integracji lokalnego społeczeństwa, która już przynosi wymierny skutek. - Każdego roku na rynek w Daleszycach przybywa coraz więcej ludzi. I właśnie ta wspólna integracja cieszy najbardziej. Na Jarmarku Daleszyckim, ale nie tylko tu, pokazujemy, jak możemy wspólnie zaangażować się w przygotowanie istotnego dla mieszkańców wydarzenia. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce oraz jednostek podległych poprzez wspólną pracę nad organizacją imprezy pokazują, że razem możemy naprawdę wiele zdziałać – podkreślił burmistrz Dariusz Meresiński.

Gwiazdy na scenie

Zwieńczeniem dwudniowej zabawy był występ znanych zespołów. Jako pierwszy wystąpił zespół Tacy Sami. Zaraz za nim zaprezentował się zespół Boys, niekwestionowana gwiazda disco polo. Ze sceny popłynęły takie hity jak: „Wolność”, „Dziewczyna marzeń”, czy „Szalona”, które porwały do wspólnej zabawy prawdziwe tłumy. Jarmark zakończył się dyskoteką pod gwiazdami.

Złote Wagi wręczone

Warto dodać, że zgodnie z tradycją, podczas tegorocznego Daleszyckiego Jarmarku na św. Michała rozdane zostały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Honorują one wyróżniające na tle innych osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego, kultury fizycznej oraz działalności na rzecz szeroko zakrojonej promocji gminy Daleszyce. Złote Wagi przyznano w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Człowiek Roku Junior, Wydarzenie Roku i Przedsiębiorca Roku. Wręczono także nagrodę specjalną dla druhów z OSP Niestachów: Tomasza Bednarskiego, Jakuba Rejnowicza oraz Bartłomieja Mazurczaka. To trzej bohaterowie, którzy przebywając na wypoczynku uratowali życie tonącej kobiecie.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, Świetlica Integracyjno- Wspierająca Promyczek, Ochotnicza Straż Pożarna w Daleszycach.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11616814