Aktualności PAP Samorząd

Burmistrz Daleszyc wyróżniony jako jeden z najskuteczniejszych w powiecie kieleckim

2 października w Hotelu Kongresowym w Kielcach, podczas Gali Samorządowej „Echa Dnia” wręczono wyróżnienia dla najlepszych samorządowców. Wśród wójtów, burmistrzów z powiatu kieleckiego trzecie miejsce zajął burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. Wśród radnych z Daleszyc najwyżej oceniono Rafała Siwonia.

Akcja „Mała Ojczyzna-duża sprawa” prowadzona przez gazetę „Echo Dnia”, to plebiscyt podsumowujący czteroletnią kadencję prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych. Mieszkańcy poszczególnych miast i gmin ocenili, kto wywiązał się z obietnic wyborczych, czy ich miejscowość z takim samorządowcem rozwijała się i czy zmieniała na lepsze.

Mieszkańcy gminy Daleszyce bardzo wysoko ocenili włodarza swojej gminy, Dariusza Meresińskiego. Nota jaką otrzymał uplasowała go na trzecim miejscu wśród burmistrzów z całego województwa świętokrzyskiego. – Dziękuję mieszkańcom gminy za to, że docenili wysiłek podjęty dla dynamicznego rozwoju gminy. Zmiany, jakie tu zaszły przez te cztery lata, to wynik pracy i zaangażowania całego samorządu. Rozbudowa infrastruktury drogowej i wodno-kanalizacyjnej, liczne inwestycje w oświatę i działania proekologiczne, a także innowacyjne projekty społeczne, jak chociażby Mobilny Klub rodzinny M-Gopsik, a także skuteczne sięganie po środki unijne i co najważniejsze, zatrzymanie wzrostu zadłużania gminy, to nasze wspólne dzieło – wylicza burmistrz Dariusz Meresiński. – W naszych działaniach stawiamy na zarządzanie oparte na zbilansowanym planowaniu budżetu i współpracy we wzajemnym szacunku. Dynamiczny rozwój gminy świadczy o tym, że idziemy słuszną drogą. Zrealizowaliśmy zadania, które były przez mieszkańców wyczekiwane latami. Ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele pozostało do zrobienia – podkreśla burmistrz.

Mieszkańcy ocenili również zaangażowanie w pracę samorządu radnych Rady Miasta i Gminy Daleszyce. Najwyższe noty otrzymał Rafał Siwonia z Borkowa. – Sukcesywna realizacja planu rozwoju gminy jest naszą wspólną sprawą, dlatego musimy umieć działać ponad podziałami, dla dobra gminy i lepszej przyszłości – podsumowuje Rafał Siwonia.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11616804