Aktualności PAP Samorząd

„Laur Michała Anioła” trafił do rąk burmistrza Dariusza Meresińskiego

laur-michal-aniol3 października odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla liderów edukacji. Laury Michała Anioła, bo o nich mowa, trafiły do tych samorządowców, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w rozwój edukacji w ich małych ojczyznach. Wśród wyróżnionych znalazł się burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

Laur Michała Anioła to wyróżnienie, o które mogą ubiegać się te placówki i samorządy, które wprowadzają nowatorskie rozwiązania z dziedziny dydaktyki i technologii wykorzystywanych w nauczaniu.

W kategorii Samorządowcy wyróżnienie otrzymał burmistrz Dariusz Meresiński. – Liderzy edukacji aktywnie promują i upowszechniają nowatorskie metody nauczania. Cieszę się, że gmina Daleszyce znalazła się w tym zaszczytnym gronie – mówi burmistrz Dariusz Meresiński. – Samorząd gminy Daleszyce dokłada wszelkich starań, aby edukacja w gminie była na jak najwyższym poziomie. Dajemy szkołom szereg możliwości rozwoju, pozyskując liczne dofinansowania unijne i zewnętrzne na realizację projektów edukacyjnych. Mamy świetnie przeszkoloną kadrę, aktywne tablice, a ostatnio też nowoczesne pracownie edukacyjne, gdzie odbywają się ciekawe zajęcia. Oświata jest bardzo istotnym obszarem w działaniach samorządu. Dzisiejsza nagroda jest potwierdzeniem tego, że idziemy słuszną drogą – dodaje burmistrz. Nagrodę w imieniu burmistrza odebrał sekretarz Miasta i Gminy Daleszyce, Piotr Ferens.

Organizatorami wydarzenia byli: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Targi Kielce. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11616804