Aktualności PAP Samorząd

Promocja zdrowego stylu życia

„Biegnąc po zdrowie rozwijamy nowe pasje i zainteresowania prozdrowotne” – to tytuł projektu grantowego realizowanego przez Stowarzyszenie „Dolina Belnianki” w Smykowie w dniach od 26-04-2018 r. do 31-12-2018 r. W ramach działań finansowanych grantem zorganizowaliśmy cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych, skierowanych do mieszkańców gminy Daleszyce. Zgodnie z umową zawartą z Lokalną Grupą Działania „Białe Ługi” – projekt jest realizowany na terenie gmin członkowskich LGD.

„Fitness dla wszystkich!” to zajęcia ruchowe skierowane do 30 osób zamieszkałych na terenie gminy Daleszyce, realizowane w trzech grupach wiekowych, dostosowane do kondycji i stopnia zaawansowania uczestników. Na każdą grupę ćwiczeniową przypada 20 godzin zajęć. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu, w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Smykowie, a prowadzi je instruktorka fitness, pani Wioleta Jończyk.

„Staszowska woda zdrowia doda” to aqua aerobik, czyli gimnastyka w wodzie. Zajęcia odbywają się na basenie prowadzonym przez Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie, pod okiem instruktora pływania, pani Agaty Boryckiej. W zajęciach bierze udział 25 osób zamieszkałych na terenie gminy Daleszyce. Oprócz ćwiczeń gimnastycznych, do dyspozycji uczestników zajęć jest także zjeżdżania, jaccuzi czy bicze wodne. Koszty wstępu na basen, wynagrodzenie instruktora oraz przejazd na trasie Smyków-Staszów-Smyków specjalnie na ten cel wynajętym autobusem współfinansowane są z pozyskanej przez nas dotacji.

W ramach działań finansowanych grantem, w dniu 3 września 2018 r. na boisku szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sierakowie odbył się również „Sportowy piknik”. Podczas pikniku zorganizowaliśmy „fitness na trawie” dla chętnych, zawody sprawnościowe z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie integracyjne przy muzyce dla dorosłych. Jak na piknik przystało, nie obyło się też bez wielkiego grillowania i zdrowego poczęstunku w postaci sezonowych owoców. Uczestnicy pikniku zrewanżowali się nam jak zawsze wyśmienitymi ciastami.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Belnianki” cykl wydarzeń współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja pt. „Biegnąc po zdrowie rozwijamy nowe pasje i zainteresowania prozdrowotne” realizowana jest w ramach Projektu Grantowego „Promocja zdrowego stylu życia na obszarze LGD Białe Ługi" poprzez szereg wydarzeń, działań promujących i pozytywnie wpływających na świadomość mieszkańców z zakresu prozdrowotności, a także wprowadzania zdrowych nawyków”. Operatorem grantu jest Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi” z siedzibą w Trzemosnej.

Stowarzyszenie „Dolina Belnianki”
w Smykowie


Dzisiaj jest: 21 sierpnia 2019 Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11684955