Aktualności PAP Samorząd

Uroczyste podsumowanie roku kulturalnego – XI edycja Cecyliady za nami

„Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu” – te słowa Johana Wolfganga von Gete przyświecały tegorocznej Cecyliadzie, która odbyła się 24 listopada w „Ojcowym Dworze” w Brzechowie. Spotkanie było podziękowaniem dla osób wpierających rozwój i promujących lokalną kulturę oraz sport.

Tłumy dla kultury

Tegoroczna Cecyliada zgromadziła około 260 osób. W wydarzeniu wzięli udział artyści, animatorzy kultury, kombatanci, przedsiębiorcy i przedstawiciele różnych środowisk: lokalnych stowarzyszeń, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, gminnych jednostek OSP, oświaty, czy jednostek organizacyjnych gminy. Swoją obecnością spotkanie uświetnili między innymi: Tomasz Pleban – wicestarosta kielecki, Grzegorz Gałuszka – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Anna Kosmala – radna Rady Powiatu w Kielcach , Dariusz Meresiński – burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce i Rafał Siwonia – przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach.

– Spotkaliśmy się w tym miejscu, aby podziękować wszystkim tym, którzy w specjalny sposób angażowali się w rozwój lokalnej kultury i sportu w mijającym roku, a trzeba podkreślić, że był to rok pełen wyzwań i idących za nimi sukcesów. Symbolicznym podziękowaniem za tę pracę i życzliwość są statuetki, które dziś wręczyliśmy, a było ich aż 89 – poinformował burmistrz Dariusz Meresiński. – Chcieliśmy, aby to wydarzenie miało wyjątkową oprawę i na długo pozostało w pamięci jego uczestników, dlatego zostało urozmaicone licznymi występami artystycznymi przygotowanymi przez zespoły śpiewacze, Chór Miejski, Chór Uratowani i orkiestrę dętą. Mamy więc dzisiaj w gminie Daleszyce prawdziwą ucztę kulturalną – dodał burmistrz.

Wręczono specjalne statuetki

Wśród nagrodzonych osób znalazł się wicestarosta kielecki Tomasz Pleban. – W czasach, kiedy fundamenty kultury często się chwieją, bardzo ważne jest, aby dbać o ich stabilność i umacniać je. Dlatego rozwój i krzewienie dorobku kulturowego gmin i województwa są tak istotne. Dzisiaj tu, w gminie Daleszyce wielkie podziękowanie dla osób wspierających i promujących ważne wartości i do tych podziękowań chciałbym się również dołączyć – powiedział wicestarosta Tomasz Pleban.

Statuetki wręczono także przedstawicielom samorządów, jednostek organizacyjnych, instytucji, przedsiębiorstw, policji i straży. Trafiły one również do zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich, do dyrektorów szkół i prezesów stowarzyszeń prowadzących szkoły, a także do sponsorów i osób współpracujących przy organizacji imprez społeczno-kulturalnych i sportowych.

Muzyczna uczta

Przed zebraną publicznością wystąpili liczni artyści z terenu gminy Daleszyce. Na folklorystyczną nutę zaśpiewały lokalne zespoły: Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Zespół Śpiewaczy „Dalmarjanki”, Zespół Śpiewaczy „Sukowianki znad Lubrzanki”, Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie z Widełek” oraz Męski Zespół Śpiewaczy „Kumotry”. Wyjątkowy pokaz umiejętności wokalnych zaprezentowały chóry: „Michael” i „Uratowani”. Jako ostatnia wystąpiła orkiestra dęta z Daleszyc, która pod batutą Jacka Cielibały dała niezapomniany mini koncert.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 18 sierpnia 2019 Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

utrudnienia-obwodnica

 

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11681055