Aktualności PAP Samorząd

Jasełka dla Babci i Dziadka w Daleszycach

Szkoła Podstawowa

Przedszkole

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych wydarzeń w przedszkolu. W związku z tym, że święto to wypada w tym roku w czasie zimowych ferii, przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Daleszycach nieco wcześniej zrobiły niespodziankę ukochanym babciom i dziadziusiom.

10 i 11 stycznia 2019 r. na widowni gromadzili się zaproszeni jubilaci. Pierwszego dnia podziwiali występy 5-latków, natomiast kolejnego dnia 3,4-latków. Kilkutygodniowe przygotowania przyniosły oczekiwane efekty. Zarówno starsze jak i młodsze przedszkolaki z przejęciem odtwarzały swoje role, prezentowały umiejętności wokalne i taneczne podczas przedstawienia jasełkowego. Mali artyści okazali w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, ciepło, oddanie i opiekę. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się Maryja, Józef, pastuszkowie i Trzej Królowie. Pięknie przygotowana scenografia, przepiękne stroje oraz dobrze dobrane utwory muzyczne sprawiły, że babcie i dziadkowie, jak również obecni rodzice z zainteresowaniem śledzili aktorską grę przedszkolaków.

Zachwyceni goście, ukradkiem ocierali łzy wzruszenia, zwłaszcza podczas wykonania tańca Aniołków do utworu „Silent Night” i „Hallelujach” czy tańca Gwiazdeczek przy pastorałce „Cicho, cicho cichuteńko”. Natomiast życzenia, które dzieci na zakończenie przedstawienia skierowały bezpośrednio do babć wywołały salwę śmiechu i gesty poparcia ze strony dziadziusiów, zwłaszcza słowa: „Żeby każda babusia kochała swe wnuki i dziadziusia”. Gromkie brawa, jakie otrzymały dzieci były swoistym potwierdzeniem, że warto było podjąć się tak trudnego przedsięwzięcia, jakim jest wystawienie jasełek. Rodzice jak zawsze stanęli na wysokości zadania i wspomogli nauczycieli w przygotowaniach – zadbali o piękne stroje dla dzieci, jak i o poczęstunek.

Po występie, obecny na sali gospodarz Miasta i Gminy Daleszyce - pan Dariusz Meresiński, sekretarz – pan Piotr Ferens oraz dyrektorki szkoły - pani Teresa Rzepecka i pani Monika Kosmala, złożyli wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Anna Harabin i Aneta Tombarkiewicz
nauczycielki ZSP w Daleszycach


Dzisiaj jest: 16 lipca 2019 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11646152