Aktualności PAP Samorząd

Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza w finale XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

W minioną niedzielę w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się eliminacje rejonowe do XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Do wielkiego finału, który odbędzie się w Domu Kultury we Włoszczowie zakwalifikował się Zespół Pieśni ludowej z Marzysza.

Eliminacje w Jędrzejowie okazały się szczęśliwe tylko dla jednego zespołu reprezentującego gminę Daleszyce. W eliminacjach oprócz zespołu z Marzysza wystąpiły także Kumotry, Dalmarjanki oraz Chór Miejski Michael. Konkurencja była mocna, ponieważ w eliminacjach udział wzięli wykonawcy z powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego. Jury konkursowe w składzie: Jerzy Gumuła - muzyk - Wojewódzki Dom Kultury, Michał Stachurski - muzyk - Wojewódzki Dom Kultury, Radosław Pach - muzyk - Wojewódzki Dom Kultury po wysłuchaniu 47 podmiotów wykonawczych do finału zakwalifikował 19 zespołów, chórów, solistów i scholi. Program konkursu oparty jest na tradycyjnych kolędach polskich. Całości dopełniają najpiękniejsze utwory świąteczne.

Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Celem nadrzędnym przeglądu jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz pielęgnowanie zapomnianych, staropolskich utworów. Finał XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odbędzie się 27 stycznia o godzinie 14 w Domu Kultury we Włoszczowie. Po wysłuchaniu wszystkich finalistów, Rada Artystyczna dokona wyboru najlepszych zespołów, które zostaną uhonorowane nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie.

Trzymajmy kciuki za artystów z Marzysza.

opracowanie Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 16 lipca 2019 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11646153