Koncert kolęd w kościele w Daleszycach

W niedzielę w kościele parafialnym w Daleszycach zaprezentowały się lokalne zespoły i soliści, którzy wykonywali najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Coroczny koncert, który odbył się już po raz czwarty, rozpoczął się występem Wiktora Zwierzyńskiego. Zaśpiewał on dwie kolędy „Lulajże Jezuniu” oraz „Gdy się Chrystus rodzi”. Następnie w murach daleszyckiej świątyni rozbrzmiała cała gama dźwięków za sprawą Orkiestry Dętej z Daleszyc, która zagrała oprócz tradycyjnych kolęd, także takie utwory jak „White Christmas” czy „Jingle Bells”.

W niedzielnym koncercie wystąpiła również Schola Effatha, która na co dzień swym śpiewem uświetnia kościelne nabożeństwa, a także najmłodszy wykonawca – Franciszek Kotyniewicz, który na akordeonie zagrał najpiękniejsze polskie kolędy. Ostatnią formacją, która wzięła udział w koncercie był zespół Dalmarjanki z Daleszyc. Na zakończenie koncertu, prowadząca go, Monika Śliwińska-Szostak, zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnego zaśpiewania kilku utworów bożonarodzeniowych. Wszyscy, którzy wzięli udział w spotkaniu otrzymali książkowe upominki.

Wykonawcom bacznie przysłuchiwali się zgromadzeni wierni i goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, a także Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Daleszycach Norbert Wojciechowski, który jest członkiem daleszyckiej Orkiestry Dętej.

Ks. Dominik Terczyński gorąco podziękował za wszystkie wykonania i zaprosił na kolejny koncert, który odbędzie się za rok.

- Dzięki waszym występom, świąteczny klimat udało się przedłużyć, aż do tej pory. Cieszę się, że mamy w naszej parafii tylu uzdolnionych muzyków i śpiewaków – powiedział na zakończenie wikary daleszyckiej parafii.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 27 listopada 2020 Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12321183