Udane ferie w Gminie Daleszyce

Opublikowano: poniedziałek, 04, luty 2019 10:00

Pierwszy tydzień ferii

Drugi tydzień ferii

Tegoroczne ferie w gminie Daleszyce obchodzone były pod hasłem „To nie nuda, to zabawa! Ferie z nami – super sprawa”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Miejsko -Gminna Biblioteka Publiczna oraz Miejsko – Gminny Żłobek w Daleszycach.

Pierwszy tydzień akcji rozpoczął Bal Karnawałowy, który odbył się we wtorek 15 stycznia na Hali Sportowej MGOK w Daleszycach. Następnego dnia miało miejsce spotkanie literacko – muzyczne pt. „Śpiewające Biblioteki”. Uczestnicy brali czynny udział poprzez wspólne śpiewanie oraz rozmowę z zaproszonymi gośćmi. W czwartek najmłodsi z gminy Daleszyce mogli zobaczyć widowisko skierowane specjalnie do nich – Teatr cieni w wykonaniu Pracowników Żłobka. Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii upłynął pod znakiem „Uczty Kinomana”. Świetlica Integracyjno – Wspierająca „Promyczek” zamieniła się w salę kinową z dużym ekranem i smakowitym popcornem.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od słodkiego konkursu na Promyczkowego Mistrza Wypieków, czyli „Bake Off Junior”. Jury jednogłośnie uznało, że zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy warsztatów. We wtorek 21 stycznia 2019 r. odbył się turniej piłki nożnej. Finaliści walczyli o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Następnego dnia dzieci uczestniczyły w spotkaniu warsztatowym z przedstawicielami Nadleśnictwa Daleszyce, Ochotniczej Straży Pożarnej z Daleszyc oraz Ratownikiem Medycznym. Uczestnicy spotkania mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu przyrody oraz przypomnieć zasady zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. W przedostatni dzień ferii Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty plastyczne pt. „Zimowe krajobrazy w literaturze”, na których pod okiem Pani Haliny Górskiej powstały wyjątkowe prace przedstawiające zimę oczami dziecka.

Finałem tegorocznych akcji były zajęcia sportowe, które odbyły się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach. Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński wraz z organizatorami ferii wręczyli na zakończenie dyplomy i medale. Wszyscy z uśmiechem i słodkim poczęstunkiem w postaci tortu pożegnali się życząc sobie następnych miłych spotkań.

Organizatorzy