Aktualności PAP Samorząd

Będzie jaśniej w Borkowie, Niwach i Brzechowie

11 kwietnia, władze Miasta i Gminy Daleszyce podpisały umowę z wykonawcą zadania budowy oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych w trzech miejscowościach – Borkowie, Niwach i Brzechowie. Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę blisko 77 tysięcy złotych. Nowe, elektrooszczędne lampy mają zabłysnąć najpóźniej do końca czerwca. Dzięki nim będzie widniej i bezpieczniej.

Wykonawcą zadania jest firma ELEKTROTECH Ewelina Mucha z Sancygniowa w gminie Działoszyce. W jej imieniu umowę podpisał pełnomocnik przedsiębiorstwa, Paweł Mucha. Ze strony Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce dokument swoimi podpisami sygnował burmistrz Dariusz Meresiński przy kontrasygnacie skarbnik Jadwigi Głozowskiej.

- Dołożymy wszelkich starań, aby realizacja inwestycji przebiegła sprawnie i jak najmniej uciążliwie dla mieszkańców – zapewniał Paweł Mucha, przedstawiciel wykonawcy. - Oświetlenie uliczne to przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno pieszych, jak i tych kierujących pojazdami. Cieszę się, że już niebawem na terenie naszej gminy powstaną kolejne lampy uliczne – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński.

Inwestycję podzielono na kilka zadań. Wybrana w przetargu nieograniczonym firma wykona cztery z nich. Pierwsze obejmie budowę odcinka oświetlenia ulicznego w miejscowości Borków przy drodze gminnej Borków-Podmarzysz - koszt to 11 tys. 460 zł. Drugie zadanie przewiduje budowę oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w Niwach, w okolicach istniejącej tam świetlicy - koszt to 32 tys. 800 zł. Trzecie zadanie będzie polegało na budowie oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w Brzechowie, za szkołą - wartość prac to 21 tys. 700 zł. Ostatnie zadanie, które wykonana ELEKTROTECH to budowa oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w Niwach - koszt to 10 tys. 980 zł.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 16 lipca 2019 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

utrudnienia-obwodnica

wybory-europarlament

czyste-powietrzeodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11646153