Aktualności PAP Samorząd

Wyjątkowe medale dla wyjątkowych rodziców

Mieszkańcy Daleszyc, Pani Marianna Zdanowska oraz Państwo Jan i Zofia Wojciechowscy odebrali srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju”, które przyznawane są rodzicom, którzy wychowali dzieci na wzorowych i oddanych żołnierzy. W Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się spotkanie podczas, którego wręczono odznaczenia rodzicom za trud i wychowanie w duchu patriotycznym swoich dzieci.

- Medale są podziękowaniem za wpojenie swoim dzieciom takich wartości jak miłość do Ojczyzny i patriotyzm, to także uznanie, za służbę Waszych dzieci w Wojsku Polskim. – mówił podczas spotkania Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

To było niezwykle ważne wydarzenie, w którym udział wzięli: starosta kielecki Mirosław Gębski, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego pułkownik Jarosław Molisak, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Kielce pułkownik Mirosław Smerdzyński, a także Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński oraz wyróżnieni rodzice.

Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju wręczany jest rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie służbę wojskową.

Marianna i Jan Zdanowscy - Trzech ich synów służyło w Wojsku Polskim. Tadeusz odbył zasadniczą służbę wojskową w 11 Pułku Zmechanizowanym na stanowisku dalmierzysta, Krzysztof odbył zasadniczą służbę wojskową w 61 Pułku Budowlanym na stanowisku montażysta, zaś Jarosław odbył zasadniczą służbę wojskową w 11 Pułku Czołgów Średnich na stanowisku kierowca.

Zofia i Jan Wojciechowscy - Wśród siedmiorga dzieci państwa Wojciechowskich dwóch synów odbyło zasadniczą służbę wojskową, a córka służy w wojsku nadal. Syn Paweł odbył zasadniczą służbę wojskową w 4 Kołobrzeskim Pułku Zabezpieczenia na stanowisku kierowca. Syn Tomasz odbył zasadniczą służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 2501 na stanowisku strzelec. Córka Agata nadal czynnie służy w Wojsku Polskim pełniąc zawodową służbę wojskową w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych na stanowisku szefa sekcji rozpoznawczej.

Serdecznie Państwu gratulujemy i razem z Państwem jesteśmy dumni, że mieszkańcy Miasta i Gminy Daleszyce służą naszej Ojczyźnie i strzegą pokoju w naszym kraju.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 8 grudnia 2019 Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11821137