Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach laureatami wojewódzkiego konkursu "Ekologia, my i region, w którym żyjemy"

konkurs-zspUczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach zajęli I pierwsze miejsce w XXVIII edycji wojewódzkiego konkursu ekologicznego pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Konkurs organizuje Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Celem konkursu jest wzbudzenie w uczniach zamiłowania i szacunku do środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie na jego różnorodność, bogactwo i piękno, a także poszerzenie wiedzy o regionie. Konkurs patronatem honorowym objęli m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu pracy konkursowej na jeden z czterech tematów zaproponowanych przez organizatora konkursu. Zespół uczniów w składzie: Katarzyna Jaworska, Magdalena Kaczor, Zofia Kotyniewicz, Adrian Kaleta, Oliwia Klimek i Bartłomiej Kwiatkowski został menagerem przyrody i przygotował filmik promujący wartości przyrodnicze, kulturowe, historyczne oraz krajobrazowe Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego i tak go zareklamował, aby stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów oraz lokalną społeczność.

Na konkurs napłynęło 96 prac, w tym 34 ze szkół podstawowych. W dniu 25 kwietnia b.r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu. Wzięło w nim udział 15 czteroosobowych zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, których prace nadesłane do I etapu otrzymały najwyższą punktację. W etapie finałowym uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu ekologii i ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parkach Krajobrazowych oraz rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt. Łączna punktacja po pierwszym i drugim etapie decydowała o zajętym miejscu. Czas oczekiwania uczniów na wyniki zmagań konkursowych skrócił swoją opowieścią o bocianach czarnych w woj. świętokrzyskim Pan Krzysztof Dudzik ze Stowarzyszenia MOST oraz wolontariusze z Francji z Programu Erasmus, którzy opowiadali o swoim kraju.

Atrakcyjne nagrody dla finalistów, szkół i opiekunów zostały ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Gratulujemy uczniom sukcesu!

Barbara Pacierz
nauczyciel ZSP w Daleszycach
opiekun zespołu uczniowskiego


Dzisiaj jest: 1 czerwca 2020 Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12066060