Młoda i utalentowana kolarka Roksana Barchan wśród najlepszych sportowców w województwie

laur-roksana26 kwietnia, podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targi Kielce po raz trzynasty w historii wręczono Nagrody Wojewody „Laur Świętokrzyski". Młoda i utalentowana kolarka z gminy Daleszyce Roksana Barchan otrzymała nominację do Nagrody Wojewody w kategorii „Osiągnięcie Sportowe Roku” i tym samym znalazła się jako jedna z zaledwie piątki sportowców z województwa świętokrzyskiego w zacnym gronie nominowanych.

Roksana Barchan, zawodniczka klubu kolarskiego KSKS Vento Bike Team Daleszyce, swoja przygodę z kolarstwem zaczęła trzy lata temu, kiedy dołączyła do szkółki kolarskiej. Od początku trenował ją dziadek, Jan Baćkowski i to on zaszczepił w niej miłość do kolarstwa i kolarską pasję. Można zatem śmiało powiedzieć, że sport ten ma we krwi, ponieważ dziadek był bardzo utalentowanym kolarzem. Podczas uroczystej gali nie krył dumy ze swojej wnuczki. – Dzisiejsze wyróżnienie dla Roksany jest ukoronowaniem wielu ciężkich i wymagających treningów, jakie musi odbyć, aby osiągać dobre wyniki. Jestem z niej dumny i cieszę się, że posiada tak ogromny hart ducha i sportowe zacięcie – powiedział Jan Baćkowski, trener KSKS Vento Bike Team Daleszyce.

Młoda zawodniczka także nie kryła szczęścia ze znalezienia się wśród piątki najlepszych sportowców w województwie świętokrzyskim. I choć nie zdobyła głównej statuetki, to już sama nominacja jest wielkim sukcesem. – Czuję się doceniona i szczęśliwa. Treningi są bardzo ciężkie i wymagające, ale mam świadomość, że bez wytężonej pracy nie ma sukcesów – powiedziała Roksana Barchan.

A trzeba podkreślić, że tych sukcesów jest całe mnóstwo. Roksana Barchan jest Mistrzynią Polski szkółek kolarskich klas ósmych w jeździe indywidualnej na czas. Ma też na swoim koncie 15 zwycięstw w całym sezonie w wyścigach ogólnopolskich. Wygrała również ligę szkółek kolarskich

Zachwytu nad wielkim talentem kolarskim Roksany nie kryła wiceminister Sportu i Turystyki, Anna Krupka. – Mówi się, że sport kształtuje charakter, dlatego każda młoda osoba, która trenuje ulubioną dyscyplinę, nie tylko kolarstwo, zasługuje na uznanie. Tym większe uznanie należy się tym, którzy odnoszą spektakularne sukcesy, a takie właśnie ma na swoim koncie zawodniczka daleszyckiej szkółki kolarskiej Roksana Barchan. Gratuluję osiągnięć i życzę, jak to się mówi w kolarskim żargonie, połamania kół – powiedziała wiceminister Anna Krupka.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 1 czerwca 2020 Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12066077