Gminne obchody Dnia Strażaka w Daleszycach. Druhowie mają nową łódź ratowniczą!

W niedzielę, 5 maja na rynku w Daleszycach odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Zorganizowano je już po raz czwarty i jak zwykle towarzyszył im szereg wydarzeń, jak polowa msza święta, wręczenie odznaczeń i tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Daleszyce oraz defilada pododdziałów. Druhowie z Daleszyc odebrali też nową łódź ratowniczą.

O godzinie 14.15 na placu pod remizą OSP w Daleszycach odbyła się zbiórka pododdziałów. Tam też został złożony raport i wciągnięta na maszt flaga narodowa. Następnie zebrani wzięli udział w polowej mszy świętej, odprawionej w intencji strażaków i ich rodzin.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Daleszyce, mieszkańcy i zaproszeni goście: senator Krzysztof Słoń, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, radny Sejmiku Grzegorz Gałuszka, wicestarosta powiatu kieleckiego Tomasz Pleban, radna powiatu kieleckiego Anna Kosmala, a także Komendant Miejski PSP, bryg. Sławomir Karwat oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Kielcach, dh. Marian Tworek.

Po mszy świętej przyszedł czas na oficjalną część uroczystości, podczas której wręczono odznaczenia strażakom ochotnikom z terenu gminy Daleszyce. Przyznano również tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Daleszyce. Otrzymali je: ksiądz Franciszek Berak oraz pośmiertnie ksiądz Józef Podkowa.

Wyjątkową częścią uroczystości było poświęcenie i przekazanie daleszyckim druhom nowej łodzi ratowniczej, która została zakupiona dzięki dobrej współpracy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, gminy Daleszyce, OSP w Daleszycach i Banku Spółdzielczego w Daleszycach.

Podczas obchodów nie mogło zabraknąć tradycyjnych podziękowań i życzeń dla strażaków i ich rodzin. – Dziękujemy druhom za oddanie, hart ducha i ogromne poświęcenie w ratowaniu zdrowia, życia i mienia ludzkiego. Niech Święty Florian otacza was nieustanną opieką i pilnie strzeże tego, abyście cali i zdrowi wracali z każdej akcji, w której uczestniczycie – mówił burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

Po okolicznościowych przemówieniach przyszedł czas na występ grupy mażoretek i Orkiestry Dętej OSP Daleszyce oraz defiladę strażackich pododdziałów.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 1 czerwca 2020 Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12066155