Aktualności PAP Samorząd

Szkolenie dla przedsiębiorców

28 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce odbyło się szkolenie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z terenu gminy Daleszyce. Chętni poznawali zasady ubiegania się o dofinansowania zewnętrzne. Udział w spotkaniu był bezpłatny.

W spotkaniu informacyjnych pod hasłem „Działania 2.5 – Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP” wzięło udział dwudziestu przedsiębiorców. Uczyli się, jak korzystać ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 oraz innych aktualnych możliwości pozyskania środków finansowych z Funduszy Unijnych.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu było posiadanie wpisu do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej lub do rejestru przedsiębiorców – Krajowego Rejestru Sądowego oraz prowadzenie działalności gospodarczej w sposób zorganizowany i ciągły z efektami w postaci przychodów. Przedsiębiorcy, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach RPOWŚ w ciągu ostatniego roku nie mogli wziąć udziału w szkoleniu.

W programie spotkania przedstawiono ogólne zasady wnioskowania w ramach konkursów. Omówiono też ich regulamin i przeanalizowano kryteria wyboru projektów. Po zakończeniu prelekcji odbywały się indywidualne konsultacje. Co ważne, udział w spotkaniu był bezpłatny.

- W puli środków Funduszy Unijnych część jest przeznaczona na rozwój i działalność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Tego typu spotkania organizowane są po to, aby informować ich przedstawicieli, jakie mają możliwości pozyskiwania pomocy finansowej z zewnątrz i w jaki sposób skutecznie to robić. To bardzo ważne, ponieważ rozwój małych firm oznacza nowe miejsca pracy dla mieszkańców gminy. Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do interesowania się tym tematem i korzystania z możliwości, jakie są im oferowane – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.

Agnieszka Olech

 

 


Dzisiaj jest: 22 września 2019 Imieniny: Tomasz, Maurycy

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11721594