Aktualności PAP Samorząd

Daleszyce dołączyły do projektu realizowanego na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących

Samorząd Miasta i Gminy Daleszyce został partnerem projektu pod nazwą „Centrum Usług – Wspólne działania na rzecz społeczności lokalnej”. W jego ramach w gminie zostanie zakupiony samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i będą organizowane zajęcia rehabilitacji i hipoterapii.

Do projektu dołączyło 11 samorządów. Oprócz gminy Daleszyce są to gminy: Sitkówka-Nowiny, Nowa Słupia, Pierzchnica, Mniów, Miedziana Góra, Łopuszno, Górno, Chęciny, Bodzentyn i Bieliny. Liderem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, a dodatkowym partnerem Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Projekt swoim zasięgiem obejmie ponad 600 mieszkańców gmin, z czego jedna trzecia to osoby niepełnosprawne. Działania będą adresowane głównie do nich, ale też do osób niesamodzielnych, rodzin mających trudności życiowe, a także rodziców i dzieci pieczy zastępczej.

Działania zaplanowane w ramach projektu to między innymi utworzenie w strukturach PCPR-u w Kielcach Centrum Usług, które będzie miejscem koordynacji wszystkich form wsparcia. Głównym celem jest zorganizowanie prężnie działającego poradnictwa specjalistycznego z zakresu pedagogiki, leczenia uzależnień, terapii rodzin. Prowadzone będą również konsultacje i terapie logopedyczne oraz porady obywatelsko-prawne. Projekt przewiduje też organizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i zajęć dla dzieci oraz aktywizację społeczną i zdrowotną osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych poprzez organizację usług opiekuńczych środowiskowych i sąsiedzkich, czy zatrudnienie asystentów osób niepełnosprawnych. Co ważne, poradnictwo specjalistyczne będzie udzielane również telefonicznie.

W gminie Daleszyce w ramach realizacji projektu zostanie zakupiony samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Będzie on wykorzystywany między innymi do przewożenia osób uczestniczących w zajęciach projektowych. A będą to rehabilitacje i hipoterapia.

Projekt będzie trwał do 31 maja 2021 roku. Całkowita wartość realizacji to 6 mln zł.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 22 września 2019 Imieniny: Tomasz, Maurycy

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11721581