Aktualności PAP Samorząd

Bajkowy i kolorowy Dzień Dziecka w Daleszycach (VIDEO)

2 czerwca Rynek w Daleszycach tętnił życiem. W wydarzeniu zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka uczestniczyły tłumy mieszkańców. Były występy artystyczne, gry, a także zabawy z animatorami i szczudlarzem oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jednak, jak podkreślały dzieci, największą furorę zrobiła ogólnodostępna ścianka wspinaczkowa, do której ustawiała się kolejka chętnych.

Impreza pod hasłem „Bajkowo i Kolorowo” rozpoczęła się o godzinie 15:00. Wydarzenie otworzył burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. – Już po raz kolejny przy okazji święta wszystkich dzieci spotykamy się na Rynku w Daleszycach, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. I jak co roku mieszkańcy gminy nie zawiedli i tłumnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, za co im serdecznie dziękuję – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.

– Mamy tu dzisiaj mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ale oprócz atrakcji, wspólnie z pracownikami przygotowaliśmy też przedstawienie. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w przygotowanie tego wydarzenia. Cieszę się, że mamy tak zgrane lokalne społeczeństwo i wspólnymi siłami potrafimy zrobić coś dla naszych milusińskich – dodał burmistrz, który osobiście złożył życzenia wszystkim dzieciom z terenu Miasta i Gminy Daleszyce. Życzenia naszym cudownym maluchom złożyły, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik oraz radna powiatu Kieleckiego Anna Kosmala.

Zabawy z animatorami

Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy aktorzy z teatru TheArt zaprosili dzieci do wspólnej zabawy pod hasłem „W Krainie Minionków”. Nie lada atrakcją był pokaz chodzenia na szczudłach oraz rozrywki przygotowane przez animatorów, Myszkę Mickey i Minnie. Jak przystało na wydarzenie dedykowane najmłodszym mieszkańcom gminy, nie mogło zabraknąć wielkich baniek mydlanych i balonowych zwierzaków oraz malowania twarzy.
Skakanie i wspinanie

Na placu stanęła wielka zjeżdżalnia oraz po raz pierwszy ścianka wspinaczkowa, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Swoich sił we wspinaczce próbowali zarówno nastolatkowie, jak i maluchy. Każdemu ta aktywność fizyczna sprawiała mnóstwo frajdy.

Występy artystyczne

Daleszycki Dzień Dziecka to nie tylko konkursy, fotobudka, gry i zabawy. Równie atrakcyjna była część artystyczna wydarzania. Scena podczas imprezy tętniła życiem. Występowali tu lokalni artyści, a wśród nich przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach, Zespół Wokalny „Wybranieccy”, Zespół Taneczny „Kryształki” i Zespół „Mażoretki”. Odbył się także pokaz karate Klubu Karate Kyokushin Chikara. Ciekawym punktem wydarzenia było przedstawienie w wykonaniu pracowników samorządowych. Dorośli wystawili dla dzieci bajkę pod tytułem „Rzepka”, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Stoiska z atrakcjami

W organizację imprezy włączyły się placówki i organizacje z terenu gminy Daleszyce, które przygotowały własne stoiska z atrakcjami. Na Rynku stanęły namioty, gdzie na dzieci czekali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, Świetlicy Integracyjno-Wpierającej „Promyczek”, Klubu Wolontariatu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, Spartakusa Daleszyce, Miejsko-Gminej Biblioteki Publicznej w Daleszycach, Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach , Nadleśnictwa Daleszyca, OSP Daleszyce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie atrakcje dostępne podczas wydarzenia były bezpłatne.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 28 stycznia 2020 Imieniny: Walery, Radomir, Karol

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11892136