Aktualności PAP Samorząd

Jest dofinansowanie dla żłobka w Daleszycach

zlobek-daleszyceZ początkiem czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach miało miejsce uroczyste podpisanie umów w ramach rządowego programu „Maluch+” wspierającego rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech, to jest żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Wśród beneficjentów programu znalazł się daleszycki żłobek.

Podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim umowy zawarło 13 samorządów, w tym gmina Daleszyce, która w ramach programu otrzyma pomoc finansową w wysokości 84 tys. 600 złotych. Umowę swoim podpisem sygnował burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. – Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby żłobka. Jest to znaczący zastrzyk gotówki, który z pewnością będzie dobrze wykorzystany na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.

„Maluch+” to program wpierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. W jego ramach można pozyskać nawet do 80% dofinansowania dla określonego projektu. Założeniem programu jest realizacja polityki rodzinnej rządu odnoszącej się do wpierania rodziny w działaniach opiekuńczych nad małymi dziećmi. Jest skierowany do gmin, osób fizycznych oraz osób prawnych, a także jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

Przypomnijmy, Miejsko-Gminny Żłobek w Daleszycach działa od 30 listopada 2015 roku. Znajduje się w budynku postawionym w najnowszej technologii. Jest energooszczędny, ekologiczny i posiada inteligentne sterowanie. Oprócz pompy ciepła z rekuperacją zainstalowano tu system mechanicznej wentylacji, klimatyzację, instalację alarmową, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, system odgromowy, elektroniczny system kontroli dostępu czasu pobytu dzieci w żłobku, monitoring wizyjny, instalację wideodomofonową, projektory multimedialne, system nagłośnienia sufitowego, a także ogrzewanie podłogowe w łazienkach. W każdej sali zabaw zamontowano urządzenia usuwające z pomieszczenia bakterie, wirusy, alergeny, pleśnie i grzyby oraz nieprzyjemne zapachy.

Budowa żłobka była możliwa dzięki pozyskanemu przez samorząd gminy dofinansowaniu w ramach Programu Maluch – Edycja 2015, które pokryło 80% kosztów inwestycji.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 22 stycznia 2020 Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11884261