Jest dofinansowanie dla OSP w Sukowie

69 jednostek z całego województwa świętokrzyskiego otrzyma pomoc finansową na zakup sprzętu ratowniczego i remonty strażnic. Wśród beneficjentów programu dofinansowania znalazła się również gmina Daleszyce.

W czwartek 29 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podpisano umowy z samorządami tych gmin, które otrzymały pomoc finansową z budżetu województwa świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się gmina Daleszyce, do której trafi zastrzyk gotówki dla OSP w Sukowie. Dokument swoimi podpisami sygnowali: ze strony samorządu województwa mazowieckiego – marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek, a ze strony samorządu gminy Daleszyce – burmistrz Dariusz Meresiński przy kontrasygnacie skarbnik Jadwigi Głozowskiej.

- Nad naszym bezpieczeństwem stale czuwają druhowie ochotniczych straży pożarnych. To od ich wiedzy i umiejętności zależy powodzenie akcji, w których uczestniczą. Wsparciem dla doświadczenia, jakie posiadają, niezaprzeczalnie jest nowoczesny sprzęt. Bez niego wiele akcji nie miałoby szansy powodzenia. Dlatego robimy wszystko, aby regularnie doposażać jednostki OSP z terenu gminy Daleszyce. Każde dofinansowanie zewnętrzne, które uda nam się pozyskać jest dodatkową pomocą w realizacji szeroko zakrojonego planu ciągłego doposażania druhów. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie beneficjentów programu, dzięki czemu do jednostki w Sukowie trafi niezbędne oprzyrządowanie – powiedział Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Gmina Daleszyce otrzyma z budżetu województwa świętokrzyskiego 13 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zakup silnika do łodzi ratunkowej OSP Suków. Całkowity koszt zakupu oprzyrządowania (zgodnie ze złożonym wnioskiem) to kwota 32 tysiące złotych.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 23 września 2020 Imieniny: Tekla, Bogusław

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2




 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12233619