Wieniec ze Szczecna reprezentował naszą gminę

W Mniowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Podczas Święta Plonów wybrano m.in. najpiękniejszy dożynkowy wieniec. Naszą gminę reprezentowały panie z KGW Szczecno.

Miano najpiękniejszego wieńca dożynkowego podczas gminnego Święta Plonów powędrowało do pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczecna, i to one w nagrodę reprezentowały naszą gminę podczas Dożynek Powiatowych.

Do Mniowa zjechały najpiękniejsze wieńce z całego powiatu kieleckiego. Jury miało nie lada problem, by wybrać ten najpiękniejszy, ponieważ wszystkie tegoroczne wieńce, śmiało można nazwać prawdziwymi dziełami sztuki. Jednak na Dożynki Wojewódzkie mógł pojechać tylko jeden. W tym roku nasz powiat reprezentował będzie wieniec z gminy Bieliny.

- Obecność tutaj naszego KGW to już sukces. Tym bardziej, że działamy stosunkowo od niedawna. Miałyśmy okazje poznać wiele osób, porozmawiać o różnych sprawach i miło spędzić czas. Cieszymy się bardzo, że tu jesteśmy, a na Dożynki Wojewódzkie przyjdzie jeszcze czas – mówiły panie z KGW Szczecno.

Gospodynie ze Szczecna mogły liczyć na doping Tomasza Plebana, Wicestarosty Powiatu Kieleckiego, Anny Kosmali, Radnej Rady Powiatu, Dariusza Meresińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, a także Jarosława Zielińskiego, Radnego Rady Miejskiej w Daleszycach.

Dożynki Powiatowe obfitowały w występy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci. Odbył się również koncert zespołu Very Nice. Wszystkim uczestnikom tego dnia dopisywały humory i piękna pogoda, a zabawa trwała do późnego wieczora.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 23 września 2020 Imieniny: Tekla, Bogusław

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12233635