Bajkowy świat na szkolnym korytarzu

Na placu szkolnym w Sierakowie odbył się festyn rodzinny, który był zwieńczeniem projektu grantowego ”Bajkowy Świat Kultury”, realizowanego w ramach działania „Dom Kultury+”.

W ramach działań finansowanych grantem odbyły się warsztaty plastyczne skierowane do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Sierakowie, prowadzone przez artystę-plastyka, Panią Katarzynę Nawrocką. Warsztaty zaowocowały wykonaniem kilkunastometrowej długości pracy plastycznej wewnątrz budynku szkolnego. Na obrazie namalowanym na szkolnym korytarzu znalazły się postacie znane z bajek, baśni i lektur szkolnych: Bolek i Lolek, Reksio, Muminki, Baltazar Gąbka, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek, a nawet… świętokrzyska czarownica!

Oprócz warsztatów plastycznych odbyły się także warsztaty teatralne. W ramach warsztatów uczniowie klas młodszych, pod okiem Pani Moniki Śliwińskiej-Szostak przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Pociąg do bajek” nawiązujące tematycznie do wykonanej pracy plastycznej.

Uczestnicy festynu i zaproszeni goście zapoznali się z wykonanym dziełem, przenieśli się w świat swojego dzieciństwa w trakcie przedstawienia „Pociąg do bajek”, a następnie udali się na plac szkolny, gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji.

Dzieci z wielką radością korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, brały udział w licznych konkursach sprawnościowych i zajęciach z animatorami. Dorośli przyglądali się dziecięcym harcom i wiedli integracyjne rozmowy przy kawie i herbacie. Na wszystkich czekały suto zastawione stoły, pełne owoców i łakoci. Nie mogło zabraknąć również grillowanej kiełbaski, popcornu i waty cukrowej. Festyn kulturalno-rodzinny był okazją do tego, by wspólnie się bawić, zacieśnić więzy międzyludzkie, nauczyć się czegoś nowego oraz w innowacyjny sposób przeprowadzić interesujące zajęcia na temat sztuki.

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu MGOK w Daleszycach, Towarzystwa Ekorozwoju Sierakowa i Smykowa, Zychowicz Sp. z o.o. Sp.k. oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Smykowie.

Za udział w pikniku dziękujemy Panu Dariuszowi Meresińskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Daleszyce, Norbertowi Wojciechowskiemu - Dyrektorowi MGOK w Daleszycach, a także radnym, sołtysom, pracownikom Urzędu Miasta, Zarządowi Towarzystwa Ekorozwoju Sierakowa i Smykowa oraz Pani Krystynie Czaja - Dyrektor PSP w Sierakowie. Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dobrą zabawę i hojność – datki przekazane na leczenie i rehabilitację 2,5-letniego Miłosza Gawła z Lechówka.

Organizatorzy dziękują też wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace związane z piknikiem: przygotowanie altany, obsługę grilla, poczęstunek, nagłośnienie, sprzątanie przed i po pikniku, transport niezliczonej ilości potrzebnych rzeczy ze świetlicy w Smykowie na plac szkolny w Sierakowie.

Justyna Witkowska
Joanna Witkowska

 


Dzisiaj jest: 27 listopada 2020 Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12321144