Widełczanki w ogólnopolskim finale konkursu. Każdy może głosować!

widelczankiKoło Gospodyń Wiejskich z gminy Daleszyce doszło do ogólnopolskiego finału plebiscytu Mistrzowie Agro. To ostatni etap, w którym głosowanie potrwa do 7 listopada. Gala finałowa odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Koło Gospodyń Wiejskich Widełczanki z Widełek wygrało wojewódzki etap konkursu Mistrzowie Agro w kategorii kół gospodyń. Obecnie trwa głosowanie w ogólnopolskim etapie finałowym. Głosy można oddawać poprzez stronę internetową Echa Dnia oraz drogą SMS-ową. A jest o co walczyć, ponieważ do laureatów konkursu powędrują atrakcyjne nagrody.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019, dyplom i statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca także otrzymają dyplomy i statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 3 tysiące złotych i 2 tysiące złotych, odpowiednio za drugie i trzecie miejsce.

Przypomnijmy, Koło Gospodyń Wiejskich Widełczanki jest bardzo młodą formacją, bo działa zaledwie od kwietnia bieżącego roku. Jednak na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy. Gospodynie bardzo prężnie działają reprezentując gminę Daleszyce na wielu wydarzeniach organizowanych w województwie świętokrzyskim. Podczas VIII Święta Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy zdobyły zaszczytne pierwsze miejsce i tytuł Złotego Pieroga.

Jak zapowiadają panie, nie zamierzają jednak osiadać na laurach. Nadal chcą się rozwijać i kultywować tradycje gminy, z której się wywodzą. Oprócz działalności w ramach statutu organizacji, aktywnie poszukują możliwości finansowania swoich projektów, a są one bardzo ambitne. Gospodynie mają w planach kurs samoobrony dla kobiet, warsztaty folklorystyczne i księgowe, a także organizację spotkania wigilijnego dla osób starszych w Widełkach.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 11 lipca 2020 Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12123627