Atrakcyjne miejsce do zamieszkania

domy-buduja-wwwGmina Daleszyce jest w czołówce, jeśli chodzi o ilość wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w 2019 roku. Nasza gmina jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w powiecie kieleckim – wynika z danych Starostwa Powiatowego w Kielcach, za ubiegły rok.

95 pozwoleń, taki wynik pozwolił nam zająć trzecie miejsce w powiecie pod względem wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w minionym roku. Liderem jest Morawica – 137 pozwoleń, drugi jest Piekoszów, który wyprzedził nas zyskując jedno pozwolenie więcej.

Ponad tysiąc pozwoleń na budowę domów w ubiegłym roku wydał Wydział Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kielcach, to oznacza, że nadal ludzie migrują do gmin powiatu kieleckiego, które są coraz atrakcyjniejszym miejscem do życia. O tym, w której gminie mieszkańcy chcą inwestować, decyduje między innymi: bliskość Kielc, nieskażona przyroda i dobry dojazd do miasta. Wszystkie te warunki spełnia gmina Daleszyce.

W naszej gminie nie ma formalnych przeszkód do rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Do tego samorząd cały czas inwestuje w modernizację dróg oraz stale rozbudowuje sieć wodno-kanalizacyjną. Wszystko to wpływa na podniesienie atrakcyjności naszych terenów.

Wszystko to przekłada się na stale rosnącą liczbę mieszkańców gminy. Zbliżamy się do liczby 16.000 tysięcy, stale zameldowanych osób i wszystko wskazuje na to, że będzie nas coraz więcej. Od wielu lat utrzymuje się tendencja do przenoszenia się z dużych miast na wieś. Według specjalistów trend ten będzie jeszcze trwał. Ma to związek z szybkim rozwojem obszarów wiejskich, rozbudową infrastruktury ułatwiającej dojazd do miasta i niższymi kosztami kupna działek budowlanych.

W związku z powyższym, serdecznie witamy wszystkich nowych mieszkańców naszej gminy i zapraszamy kolejne osoby, które chcą zamieszkać w tak urokliwym miejscu, jakim jest gmina Daleszyce.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 27 listopada 2020 Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12321111