Charytatywny kiermasz dla Hani. Szkoła podstawowa w Sukowie pospieszyła z pomocą

haniaHania Terlecka ma półtora roku. Cierpi na nowotwór złośliwy splotu naczyniowego. Choroba postępuje. Są przerzuty. Jest też nadzieja, że uda się wygrać z rakiem i z uciekającym czasem.

Dziewczynkę czeka długie i skomplikowane leczenie w Stanach Zjednoczonych. Darczyńcy na ten cel zebrali ponad 6 milionów złotych. Swoją cegiełkę dołożyła także Szkoła Podstawowa w Sukowie, która zorganizowała specjalny kiermasz. Na leczenie dziewczynki przekazaliśmy 2854,80 zł.

12 stycznia 2020 roku odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze spisali się na medal i po raz kolejny wyśrubowali rekord. Gorące serca wszystkich ludzi dobrej woli nie zdążyły ostygnąć. Tym razem społeczność lokalna zjednoczyła się, aby pomóc małej Hani. Takiej akcji charytatywnej w naszym regionie jeszcze nie było. I tym razem wzięliśmy się do pomagania.

Na kiermaszu, który odbył się tuż przed feriami zimowymi - 23 stycznia 2020 roku - można było kupić przygotowane przez nauczycieli i pracowników szkoły słodkości oraz posilić się tostami. Uczniowie zainteresowani byli także specjalnymi kartami „niepytajkami”. Efekt akcji przeszedł najśmielsze oczekiwania, bo licznik szkolnej zbiórki przekroczył kwotę 2800 zł.

Dziewczynka ma dopiero 18 miesięcy. Pochodzi z Kielc, ale od kilku tygodni mieszka razem z rodzicami w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W Polsce nie można jej już pomóc, dlatego cała nadzieja w wyprawę na ocean. Stan zdrowia jest tak zły, że Hania potrzebuje transportu medycznego, który kosztuje blisko pół miliona złotych w jedną stronę.

Łukasz Wilczkowski
SP w Sukowie


Dzisiaj jest: 12 lipca 2020 Imieniny: Jan, Wera, Brunon

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12124043