Prośba do mieszkańców Miasta i Gminy Daleszyce

Szanowni Państwo!

Sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju wymaga podejmowania każdego dnia działań mających na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Gminy.

W trosce o bezpieczeństwo zdecydowałem się na podjęcie trudnej decyzji o bardzo ograniczonym dostępie do Urzędu Miasta i Gminy dla obsługi interesantów. Pracownicy Urzędu dalej wykonują swoje obowiązki i załatwiają Państwa sprawy zgłaszane telefonicznie i przy pomocy poczty elektronicznej. Bez zakłóceń wpływają do Urzędu pisma dostarczane przez Pocztę Polską. W związku z zaistniałą sytuacją jesteśmy w stałym kontakcie z organami administracji rządowej i naszymi jednostkami organizacyjnymi.

Zwracam się do mieszkańców gminy Daleszyce o zachowanie szczególnych środków ostrożności, przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących mycia rąk i unikania dużych skupisk ludzkich. Od naszego zachowania zależy, jak bardzo ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Ponadto korzystajmy ze sprawdzonych źródeł informacji o aktualnej sytuacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny.

Kieruję swoją prośbę w szczególności do osób starszych i osób z obniżoną odpornością na zachorowania. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, pozostańcie Państwo w domach. Możecie liczyć na pomoc pracowników MGOPS w Daleszycach i Urzędu Miasta i Gminy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Ze szczególną prośbą zwracam się do osób powracających z zagranicy, aby stosowali się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych i przestrzegali obowiązku kwarantanny.

Apeluję do wszystkich mieszkańców gminy Daleszyce! Nie bądźmy obojętni na potrzeby sąsiadów i bliskich, osób samotnych i chorych, o których wiemy, że mogą czekać na naszą pomoc. Starajmy się udzielać pomocy potrzebującym, aby w tym trudnym czasie nikt nie pozostawał sam. Wielokrotnie mieszkańcy naszej gminy wykazywali się w przeszłości empatią i bezprzykładną pomocą w sytuacjach wymagających od lokalnej społeczności solidarności. Wierzę, że i tym razem wspólnie przezwyciężymy niespodziewane trudności.

Dbajmy o siebie i o naszych bliskich, bądźmy odpowiedzialni w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

Dariusz Meresiński
Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

 


Dzisiaj jest: 7 sierpnia 2020 Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12165938