Paczki żywnościowe trafiły do potrzebujących. W gminie Daleszyce ruszyli z przedświąteczną pomocą

9 kwietnia w gminie Daleszyce miała miejsce wielka mobilizacja. Pracownicy jednostek organizacyjnych, mundurowi i wolontariusze połączyli siły, aby rozwieźć do potrzebujących paczki pomocowe jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Żywność trafiła do blisko pięciuset osób.

Więcej osób w potrzebie

Ogłoszony w całym kraju stan epidemii skutkował wprowadzeniem przez rząd RP różnego rodzaju ograniczeń, w tym swobodnego przemieszania się. Aby osoby potrzebujące mogły skorzystać z ministerialnego programu dożywiania z pomocą przyszli pracownicy jednostek organizacyjnych i wolontariusze z terenu gminy Daleszyce, a także 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Wojska Polskiego pod dowództwem starszego sierżanta Sylwestra Pietrasika.

- Przed nami wyjątkowy, świąteczny czas. Pracownicy M-GOPS w Daleszycach, Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach, Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach a także członkowie miejscowego Klubu wolontariatu oraz żołnierze WOT włączyli się w akcję pomocy osobom potrzebującym. W tym roku dotrzemy z nią do około pięciuset osób. Jest ich więcej niż było dotychczas, ponieważ już zgłosiły się do nas osoby, które w marcu i na początku kwietnia straciły pracę i im też chcemy pomóc – podkreślił Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. - Poprzez takie akcje, jaka ma tu miejsce dziś, pokazujemy, że potrafimy łączyć siły, jesteśmy solidarni i wspólnie możemy pomagać. Jest to trudny czas dla wszystkich, ale jestem przekonany, że pomimo tych wielu kłopotów i zmartwień, jakie na nas spadają, poradzimy sobie i zdamy ten egzamin tak, jak trzeba. Wierzę, że będziemy solidarni i będziemy się wzajemnie wspierać – dodał burmistrz.

Pomoc dotarła przed świętami

Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. – Dzisiaj Wielki Czwartek tuż przed świętami. I właśnie w tym wyjątkowym czasie chcemy wesprzeć osoby potrzebujące i podbudować je psychicznie, żeby czuli, że nie są sami i choć trochę poczuli nadchodzące święta. Paczki żywnościowe są przygotowywane w ramach programu, który jest realizowany w całym kraju już od dobrych kilku lat przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce oraz Caritas Kielce . W ich dostarczaniu pomagają m.in. radni, sołtysi a także wszyscy ci, którzy mieli czas i wolne ręce. Pakują produkty do paczek, które są rozwożone samochodami M-GOPS-u oraz prywatnymi do konkretnych osób – poinformowała Renata Segiecińska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach.

W pomoc włączyli się wolontariusze z daleszyckiego Klubu Wolontariatu. - Sam kiedyś byłem w trudnej sytuacji i wiem, że każda pomoc jest ważna. Nawet ten ryż, czy kasza dla osoby głodnej jest na wagę złota. Za młodu doświadczyłem głodu i dziękowałem Bogu, że pojawiały się w moim życiu osoby, które chciały podać mi pomocną dłoń. Dlatego dzisiaj staram się odwdzięczyć pomagając innym – powiedział Paweł Solewicz, wolontariusz.

Miły gest mieszkańców dla żołnierzy

Na wysokości zadania stanęli też żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Wojska Polskiego, którzy już od kilku dni rozwozili żywność w wielu gminach powiatu kieleckiego. Pomogli też w gminie Daleszyce. – Chcieliśmy się im odwdzięczyć i zorganizowaliśmy dla nich poczęstunek. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów na których zawsze możemy liczyć – mówi dyrektor Renata Segiecińska.


Dzisiaj jest: 10 lipca 2020 Imieniny: Amelia, Filip, Witalis

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12120841