Aktywna kwarantanna w gminie Daleszyce

Stan epidemii ogłoszony na terenie całego kraju wymusił na samorządach odwołanie wszelkich imprez sportowych. Czas kwarantanny nie musi jednak oznaczać braku ruchu i wiązać się z przyrostem nadprogramowych kilogramów. To prosta droga do frustracji. Do aktywnego spędzania czasu izolacji zachęcają samorządowcy gminy Daleszyce.

Odwołane wydarzenia sportowe w całym kraju

Kwarantanna to ciężki czas dla wszystkich miłośników sportu i wszelkich aktywności ruchowych. W związku z zagrożeniem zarażeniem koronawirusem samorządy były zmuszone odwołać wszelkie imprezy sportowe na ich terenach.

Gmina Daleszyce znana jest w całym województwie świętokrzyskim z licznych wydarzeń biegowych i innych związanych ze sportem. Tutejszy samorząd bardzo mocno wspiera działalność lokalnych klubów sportowych i sportowców. Jednak stan epidemii wymusił w tym obszarze przestój.

- Z wielkim bólem serca musieliśmy odwołać wszelkie imprezy sportowe na terenie gminy Daleszyce. Wiem, że to trudny czas dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu, a mamy tu wielu bardzo aktywnych mieszkańców. Dlatego gorąco zachęcam do wyszukiwania w Internecie stron i wydarzeń, które wspierają aktywność ruchową w czasie epidemii – mówi Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Treningi on-line

Z inicjatywą zachęcającą do ruchu w czasie kwarantanny wyszła lokalna trenerka fitness, działaczka społeczna i mieszkanka gminy Daleszyce Wioleta Jończyk. Na swoim fanpage’u publikuje zestawy ćwiczeń, które można samodzielnie wykonywać w domu, aby utrzymać dobrą formę.

- Gdzieś w głębi myślę, że w czasach pośpiechu, gonitwy za kasą, która z kolei jest nam potrzebna do gonitwy za modą, stało się coś, co nas zatrzymało. Potraktujmy to jako powrót do korzeni. Nie użalajmy się nad sobą patrząc w telewizor i telefony. Wyjdźmy na spacer do lasu, czy na łąkę. Pokażmy swoim dzieciom, jak kiedyś się bawiliśmy. Wykorzystajmy też ten czas na ruch, być może inny, niż ten, jaki znaliśmy do tej pory, w innym otoczeniu, bo w swoim domu. Ale ruszajmy się, bo sport to więcej endorfin, które są nam teraz wyjątkowo potrzebne – podkreśla trenerka Wioleta Jończyk.

Odmrażanie sportu

Warto dodać, że rząd RP zapowiada powolne odmrażanie sportu po wymuszonej przerwie wywołanej epidemią koronawirusa. Od 20 kwietnia można już biegać w parkach i lasach. Od 4 maja natomiast zostaną otworzone boiska, Orliki czy stadniny konne. Będzie tam mogło przebywać równocześnie maksymalnie sześć osób. Podczas aktywności fizycznej na tych obiektach nie będzie wymagane noszenie maseczki. Trzeba jednak ją mieć w drodze do nich. Kolejne etapy odmrażania sportu będą wprowadzane w późniejszym czasie.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 10 lipca 2020 Imieniny: Amelia, Filip, Witalis

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12120809