Wirtualny „Tydzień Czytania Dzieciom” w Daleszycach

Daleszyce przyłączyły się do akcji „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom". XIX-ta edycja upłynęła pod hasłem "Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach". W tym roku czytanie odbyło się wirtualnie i dzięki temu wciąż jest dostępne w sieci.

W gminie Daleszyce wydarzenie tradycyjnie organizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, która do udziału w programie zaprosiła wyjątkowych gości. Zaczęło się jednak od... pieska Maksa, który zainaugurował „czytanie" na facebookowym profilu MGBP, z zainteresowaniem oglądając bogato ilustrowane książeczki. Pupilek daleszyckiej biblioteki na pewno przykuł uwagę najmłodszych czytelników, dla których – mimo ograniczeń związanych z epidemią – udało się przygotować szereg atrakcji. Czytanie odbyło się w plenerze, ubarwiły je przebrania i pluszaki, a przede wszystkim – obecność zaproszonych gości.

Bajkę „Lato pana Misia" zaprezentował najmłodszym Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, o przygodach Kotka Psotka opowiadała Anna Kosmala, radna Rady Powiatu, inne zabawne historyjki przedstawili: Małgorzata Wojciechowska, dyr. Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach, Renata Segiecińska, dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Norbert Wojciechowski, dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz pani dyrektor Alicja Prendota i pani Lucyna Rogala, kustosz biblioteki. - Tydzień upłynął nam bardzo miło podczas wspólnego czytania. Staraliśmy się przybliżyć młodym słuchaczom barwny świat literatury dziecięcej traktującej o zwierzętach – podsumowuje dyrektor MGBP, dziękując wszystkim gościom za wspólne czytanie.

- Jako biblioteka staramy się bardzo aktywnie promować czytelnictwo w naszej gminie – dodaje pani dyrektor. – Przed czasem pandemii organizowaliśmy liczne spotkania z naszymi czytelnikami, dzieci z wielką radością przychodziły po książki – nie chcemy stracić tych relacji i dlatego kontynuujemy spotkania wirtualne. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ czytanie od najmłodszych lat pomaga w rozwoju intelektualnym i rozwija wyobraźnię maluchów – podkreśla Alicja Prendota. Wiadomo również, że wspólne czytanie buduje więzi, dlatego zachęcamy rodziców, by nadal korzystali z ogromnych zasobów biblioteki, która z pewnymi ograniczeniami, ale ponownie zaprasza do siebie czytelników.

A tych, którzy są ciekawi, kto pochylił się nad trudnym losem żyrafy z Żyrardowa, a kto nad kaczorkiem, który wstydził się kwakać, czym przechwalała się sowa, a czym papuga i dlaczego żaby powinny grać w chowanego, a nie w warcaby – zachęcamy do posłuchania i obejrzenia relacji z tegorocznego Czytania Dzieciom: zabawne bajeczki w wyjątkowych interpretacjach nadal możemy znaleźć na stronie internetowej gminnej biblioteki w Daleszycach.

Magdalena Włodarska


Dzisiaj jest: 25 października 2020 Imieniny: Ingi, Darii, Sambora

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12277298