Wirtualnie uczcili święto szkoły

Odświętne stroje, podniosła muzyka, ale też odgłosy bombardowań, archiwalne zdjęcia i nagrania z czasów wojny, a wszystko przeplatane recytacjami uczniów i wspaniałą grą aktorską. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie w gminie Daleszyce udowodnili, że szkolny jubileusz w dobie koronawirusa może mieć równie podniosły charakter, jak obchody na żywo. Z okazji 22. rocznicy nadania placówce imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej przygotowano akademię on-line.

Owocem wysiłku młodych artystów, ich rodziców i nauczyciela języka polskiego, Łukasza Wilczkowskiego, jest film zatytułowany „Pamięci tych, którzy dla Niepodległej szli...". W montażu słowno-muzycznym narratorzy wspominają bohaterów minionych czasów, których życie zostało brutalnie zgaszone pod zarzutem patriotyzmu. Uczniowie szkoły w odświętnych strojach recytują wiersze, ale też odgrywają scenki przywołujące postawę partyzantów AK, która powinna być wzorem dla każdego Polaka. Młodzi aktorzy przypomnieli o tym, że życie Polaków w bezwzględnych historycznie czasach toczyło się w zgodzie z trzema ideami: Bóg, Honor, Ojczyzna. Podkreślali, że zadaniem kolejnych pokoleń, także naszym, jest ocalić od zapomnienia historię i pamięć o niezwykłym pokoleniu ludzi walczących o bezpieczny dom – Polskę. Występy uczniów są przeplatane wspomnieniami historycznymi, odgłosami bombardowań i archiwalnymi zdjęciami.

- Dziękuję pomysłodawcy nagrania, uczniom, którzy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami, a także rodzicom, bez pomocy których film nie mógłby powstać. Cieszę się, że w czasach, kiedy społeczność szkolna nie może się spotkać, nadal wspólnie działa i podejmuje tak wspaniałe inicjatywy. To piękny hołd dla tych, którzy walczyli o wolność kraju – powiedział Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Link do nagrania można znaleźć na stronach internetowych szkoły. Autorem scenariusza i reżyserem jest nauczyciel Łukasz Wilczkowski.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 14 lipca 2020 Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12127221