Szkółka kolarska Vento Bike Team ma 5 lat!

Kolarski Szkolny Klub Sportowy z Daleszyc świętuje pięciolecie istnienia. „Skromny" jubileusz jest przypieczętowany największymi sukcesami, jakie są możliwe w kraju, a młodzi kolarze mają apetyt na więcej. Dziś szkółka z Daleszyc stanowi wizytówkę całego regionu świętokrzyskiego.

Klub powstał w 2015 roku, przystępując do programu współorganizowanego przez Polski Związek Kolarski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa. - Stało się to z inicjatywy Jana Baćkowskiego, Moniki Baćkowskiej-Barchan oraz dzięki zaangażowaniu Burmistrza Dariusza Meresińskiego – wspomina jeden z trenerów, Krzysztof Baćkowski. – Bardzo duże wsparcie okazują rodzice, za co serdecznie dziękujemy. Patronat nad szkółką objął Urząd Miasta i Gminy Daleszyce; dzięki burmistrzowi i sponsorom oraz sympatykom kolarstwa gromadzimy potrzebny sprzęt. Od grudnia 2018 roku patronat nad szkółką i realizację projektów przejęła Świętokrzyska Fundacja Sportu.

Jan Baćkowski – były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym – został pierwszym trenerem 15-osobowej grupy kolarskiej. Swoją pasją zaraził kolejnych adeptów kolarstwa i obecnie szkółka ma 30 zawodników w trzech kategoriach wiekowych, którymi opiekuje się dwóch trenerów: Jan i Krzysztof Baćkowscy. – Trenujemy cztery razy w tygodniu po dwie godziny, nie licząc startów w zawodach. Obecnie „specjalizujemy się" w czterech odmianach kolarstwa, tj. szosa, tor, przełaj i MTB – wylicza trener.

Zawodnicy od początku istnienia szkółki stawali ponad 400 razy na podium na arenie międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej (w wyścigach szosowych, torowych, przełajowych i MTB). Dorobek Medalowy Szkółki w Mistrzostwach Polski to: 8 złotych, 5 srebrnych, 2 brązowe; w Mistrzostwach Makroregionu: 12 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych. Szkółka jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju, została też Drużyną Roku 2019 w plebiscycie czytelników Echa Dnia. Jaki ma przepis na sukces? „Trening i ciężka praca" – podsumowuje krótko trener.

W najbliższych planach Vento Bike Team ma udział w kolejnych Mistrzostwach Polski oraz Olimpiadzie Młodzieży. – Naszym marzeniem jest zobaczyć naszego wychowanka na Mistrzostwach Świata lub Europy – zdradza Krzysztof Baćkowski.

Magdalena Włodarska


Dzisiaj jest: 14 sierpnia 2020 Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12175402