Rozbudowa szkoły w Niestachowie na finiszu

To już ostatnie szlify: nowy budynek Szkoły Podstawowej w Niestachowie pięknieje w oczach i zyskuje na funkcjonalności. Trwają ostatnie prace, czyli układanie podłóg wewnątrz budynku i zagospodarowywanie terenu oraz wykonanie przyłączy.

Chociaż stan epidemii zagroził gospodarce, a pracom budowlanym nie sprzyjały też powracające ulewy, realizowana w gminie Daleszyce inwestycja konsekwentnie posuwa się do przodu. Zakończone zostały już najtrudniejsze etapy zadania: budowa obiektu od fundamentów po zadaszenie i wyposażenie go w niezbędne instalacje.

Nowy budynek jest już niemal wykończony: zyskał pełną stolarkę okienną i drzwiową, nowoczesne toalety, ekologiczny system ogrzewania z piecem na pellet, ściany zostały ocieplone, otynkowane i pomalowane, instalacje rozprowadzone. Obok schodów zamontowano windę, przewidzianą jako jedno z udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W tej chwili ekipa budowlana układa podłogi, a także chodniki wokół szkoły. Teren zostaje zgodnie z planem zagospodarowany i zabezpieczony przed nadmiernym spływem wód opadowych.

Wygląda na to, że - jeśli odbiór inwestycji przebiegnie bez problemów i nie zostaną zgłoszone większe poprawki, to z początkiem września uczniowie z Niestachowa rozpoczną naukę w zupełnie nowych warunkach!

Zadanie pod nazwą „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Niestachowie o segment sportowo-dydaktyczny – poprawa infrastruktury sportowej” realizuje wyłoniona w przetargu firma „GMC” ze Staszowa. Jego koszt to 3,5 mln zł. Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20.


Dzisiaj jest: 21 stycznia 2021 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12404518